Rubriky:

Německo

Pilař čeká na rozhodnutí, kdy podstoupí operaci

17. srpna 2012 14:54 - Praha

Záložník Václav Pilař čeká na rozhodnutí, kdy s poraněným levým kolenem absolvuje operaci. Fotbalista bundesligového Wolfsburgu, který si ve středečním přípravném utkání reprezentace na Ukrajině zřejmě přetrhl zkřížený vaz v levém kolenu, nyní čeká na dohodu lékařů. V pondělí by Pilař podle svého agenta Jiřího Stejskala měl vědět veškeré informace o dalším léčebném postupu.

 

Jan Tauber

Lékaři podle Stejskala zatím přesně neznají rozsah zranění. Pilař ve čtvrtek v německém Braunschweigu podstoupil vyšetření magnetickou rezonancí, které prý nebylo stoprocentně průkazné. Pokud by byl poškozený zkřížený vaz, Pilař by se nevyhnul operaci a čekala by jej asi půlroční pauza.

"Německý lékař, který snímky ve čtvrtek po magnetické rezonanci viděl, říká, že na 95 procent je zkřížený vaz poškozený a s ním částečně i postranní vaz. Byť se to nedá tvrdit s úplnou jistotou, protože Vašek má v kolenu stále otok a snímek není zcela průkazný," řekl v pátek ČTK Stejskal.

Snímky z magnetické rezonance nyní poputují k lékaři české reprezentace Petru Novákovi, který bude po konzultaci s německými kolegy rozhodovat o dalším postupu. Novák před necelými třemi lety Pilařovi koleno už operoval. I tehdy šlo o plastiku zkříženého vazu. Pilař je ve Wolfsburgu a čeká na další informace.

Na začátku týdne možná podstoupí artroskopické vyšetření, při kterém bude už jasné, jak je koleno poškozeno. Při artroskopii mohou lékaři zvolit další postup a třeba přikročit i k okamžité plastice zkříženého vazu. "V pondělí by mohlo být ve všem jasněji," řekl Stejskal. Zatím prý není jasné, kde Pilař zákrok podstoupí. Ve hře jsou podle Stejskala kliniky v Braunschweigu, Mnichově, Augsburgu a také pražské Centrum léčby pohybového aparátu ve Vysočanech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..