Rubriky:

Německo

Jiráček v Hamburku prošel testy, jeho přestup je na spadnutí

27. srpna 2012 10:04 - Berlín
(Aktualizováno: 27. srpna 2012 16:33)

Fotbalový záložník Petr Jiráček se dnes znovu o něco víc přiblížil přestupu z Wolfsburgu do Hamburku, protože úspěšně absolvoval celodenní zdravotní testy. O transferu však podle hráčova manažera Dalibora Laciny bude jasno nejdříve v úterý večer, kdy zasedne dozorčí rada hamburského fotbalového klubu a ta bude mít v přestupu českého reprezentanta poslední slovo. Pro Jiráčka je v Hamburku ale už přichystána čtyřletá smlouva.

 

Milan Malíček, Právo

Podle německých listů může Jiráčkův dosavadní zaměstnavatel Wolfsburg za bývalou hvězdu Plzně získat čtyři milióny eur (téměř 100 miliónů korun) plus blíže neupřesněné prémie.

Podle Laciny se však zatím o přestupu nedá hovořit jako o hotové věci, byť už Jiráček úspěšně absolvoval důkladnou zdravotní prohlídku. "Poslední slovo bude mít v úterý vpodvečer dozorčí rada HSV, až tehdy může být přestup oficiálně potvrzený. Ale do té doby je předčasné o něčem spekulovat," řekl ČTK Lacina. Dozorčí rada by se měla v úterý sejít kolem 18:00.

Magath s Jiráčkem nepočítá

O zájmu Hamburku o šestadvacetiletého záložníka se v Německu mluví od minulého týdne. HSV za něj údajně nabízel nejprve 3,5 miliónu eur, což ale bylo prý pro Wolfsburg málo. Jiráček do Wolfsburgu zamířil teprve v lednu, ale kouč "Vlků" Felix Magath s ním podle všeho přestal počítat. Jiráček ani o víkendu nebyl v nominaci Wolfsburgu na zápas prvního kola bundesligy proti Stuttgartu.

"HSV ho (Jiráčka) chce a my jsme v situaci, že se ho můžeme vzdát," připustil Magath po výhře nad Stuttgartem. Podle německého tisku jsou obě strany na přestupu už ústně domluveny a vše závisí na výsledku zdravotních testů. V kádru Hamburku by se třináctinásobný reprezentant Jiráček sešel s českým brankářem Jaroslavem Drobným.

"Pro HSV bude Petr skutečnou posilou," komentoval v listu Hamburger Abendblatt chystaný transfer David Jarolím, někdejší opora Hamburku. "Je nejen silný běžecky a v soubojích, ale je také velmi nebezpečným střelcem. Trochu mi svou hrou připomíná Zé Roberta," zhodnotil Jarolím krajana, který v bundeslize za Wolfsburg zatím odehrál jarní část uplynulé sezóny. Z Plzně do Německa v lednu Jiráček přišel za téměř pět miliónů eur.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..