Rubriky:

Německo

Živě

Lehmann s Kahnem možná budou startovat na paralympiádě

11. září 2012 14:30 - Berlín

Bývalí brankáři německé reprezentace Oliver Kahn s Jensem Lehmannem by mohli v roce 2016 startovat na paralympijských hrách v Riu de Janeiru v týmu zrakově postižených fotbalistů. Prohlásil to prezident Německého svazu handicapovaných sportovců Julius Beucher.

 

"Budeme to teprve řešit s vedením, ale pravidla jejich start umožňují," citovala Beuchera agentura SID. Hřiště pro fotbal nevidomých je totiž rozděleno na třetiny a tým může do každé z nich postavit po jednom zdravém "vodiči", který naviguje hráče. V obranné třetině tuto roli plní brankáři.

Třiačtyřicetiletý Kahn skončil s fotbalem v roce 2008, o rok mladší Lehman uzavřel kariéru loni, oba tak za čtyři roky podmínku pro start na paralympiádě splní. "Je to zajímavý nápad. Když budu v té době pořád zdravý, můžeme se o tom pobavit," prohlásil Lehmann.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..