Hamburk - Dortmund 3:2Hamburk bez Jiráčka porazil v bundeslize mistrovský Dortmund

Fotbalisté Hamburku ve 4. kole německé ligy poprvé bodovali. Na svém hřišti porazili mistrovský Dortmund 3:2 a opustili předposlední místo v tabulce. V dresu domácích chyběl reprezentační záložník Petr Jiráček, který si odpykal první část dvouzápasového trestu za vyloučení v minulém kole s Frankfurtem.

Hamburský Heung Min Son (nahoře) slaví na zádech Tolgaye Arslana své trefy proti Dortmundu.

Hamburk, na jehož lavičce zůstal náhradní brankář Jaroslav Drobný, začal na Volksparkstadionu dobře a už v druhé minutě ho poslal do vedení Korejec Son Hung-min.

Minutu po přestávce sice vyrovnal Chorvat Ivan Perišič, ale domácí rychle odpověděli zásahem Iva Iličiče a druhou trefou Son Hung-mina. Po hodině hry snížil na rozdíl jednoho gólu opět Perišič, Hamburk však náskok i přes závěrečný tlak Borussie udržel.

Dortmund přišel o sérii 31 bundesligových zápasů bez porážky, a to právě s týmem, který drží rekordní německou šňůru 36 utkání bez prohry z roku 1983.

Stoprocentní bilanci udržel Bayern Mnichov, který vyhrál 2:0 na stadionu dosud neporaženého Schalke a vrátil se do čela tabulky o skóre před druhého nováčka Frankfurt.

Bavorský celek rozhodl v Gelsenkirchenu díky dvěma brankám během tří minut druhého poločasu. V 55. minutě otevřel skóre Toni Kroos a krátce po něm zvýraznil vedení hostů další německý reprezentant Thomas Müller.

Mohuč s obráncem Zdeňkem Pospěchem doma porazila 2:0 Augsburg a dočkala se první výhry v sezoně. V základní sestavě hostů nastoupili oba čeští záložník Jan Morávek a Milan Petržela, jehož však trenér po prvním poločase stáhl ze hřiště. Augsburg na premiérové vítězství zatím čeká.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:
Düsseldorf - Freiburg 0:0, Hamburk - Dortmund 3:2 (2. a 59. Son Hung-min, 55. Iličevič - 46. a 60. Perišič), Mohuč - Augsburg 2:0 (10. Ivanschitz, 25. Szalai), Schalke - Bayern Mnichov 0:2 (55. Kroos, 58. Müller), Wolfsburg - Fürth 1:1 (42. Olič - 27. vlastní Pogatetz).