Mönchengladbach - Hamburk 2:2Van der Vaart nedal penaltu a Hamburk přišel v závěru o výhru

Berlín

V první minutě nastaveného času přišli fotbalisté Hamburku v 5. kole německé ligy o vítězství na hřišti Mönchengladbachu, který i v deseti vyrovnal na 2:2. O dělbě bodů rozhodl po standardní situaci hlavičkou španělský obránce Álvaro Domínguez.

Nizozemský záložník Rafael van der Vaart z Hamburku neproměnil v zápase proti Borussii Mönchengladbach pokutový kop.

Hamburk, kterému chyběl podruhé za sebou kvůli disciplinárnímu trestu záložník Petr Jiráček, tak nenavázal na předchozí cennou výhru nad obhájcem titulu Dortmundem. Přitom hosté měli ke třem bodům blízko. V 54. minutě byl za stavu 2:1 pro Hamburk vyloučen autor úvodní branky domácí Stranzl za faul na Iličeviče a navíc hosté kopali penaltu, ale střelec prvního gólu zápasu Van der Vaart trefil jen tyč.

První venkovní výhru v sezóně oslavil Leverkusen, který zvítězil 3:1 v Augsburgu. Michal Kadlec v obraně Bayeru odehrál celý zápas, domácí záložník Milan Petržela byl v 62. minutě střídán.

Tomáš Pekhart se v útoku Norimberku neprosadil a jeho tým podlehl v Hannoveru jednoznačně 1:4. Vítězové se posunuli na třetí místo v tabulce.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:
Augsburg - Leverkusen 1:3 (51. Werner - 7. Kiessling, 39. Wollscheid, 44. Schürrle)
Freiburg - Brémy 1:2 (36. Schmid - 47. Akpala, 59. Hunt)
Hannover - Norimberk 4:1 (52. a 64. Ya Konan, 21. Stindl, 29. Huszti - 73. Chandler)
Mönchengladbach - Hamburk 2:2 (39. Stranzl, 90.+1 Domínguez - 23. Van der Vaart, 45. Rudněvs)
Stuttgart - Hoffenheim 0:3 (5. Usami, 47. Joselu, 58. Johnson).