Freiburg - Bayern 0:2Bayern zvýšil náskok na 10 bodů a je v bundeslize podzimním mistrem

Berlín

Fotbalisté Bayernu Mnichov využili úterního zaváhání svých pronásledovatelů a po středeční výhře 2:0 ve Freiburgu vedou tabulku německé ligy o 10 bodů. Již po 14. kole si tak zajistili titul podzimního mistra, což tak brzy ještě žádný tým v padesátileté historii bundesligy nedokázal.

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov po druhé trefě Anatolije Tymoščuka (uprostřed) v bundesligovém utkání proti Freiburgu. Vlevo Thomas Müller, vpravo Rafinha.

Bayern se vítězstvím ideálně naladil na sobotní očekávaný "duel gigantů" s Borussií Dortmund. Úřadující mistři v úterý jen remizovali s Düsseldorfem a na Bayern ztrácejí 11 bodů. Dnes se před ně dostal na druhé místo Leverkusen, který i díky dvěma gólům Castra vyhrál 4:1 v Brémách. U debaklu Werderu byl i český obránce Theodor Gebre Selassie, jenž odehrál za poražené celý zápas.

Fotbalisty Bayernu poslal ve Freiburgu do vedení ve 12. minutě z penalty Müller a snahu domácích o vyrovnání zbrzdil už šest minut nato Diagne, jenž byl vyloučen za faul. Vítězství mnichovského týmu pojistil v 79. minutě Tymoščuk.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:
Brémy - Leverkusen 1:4 (54. Petersen - 31. a 52. Castro, 74. Rolfes, 79. Hegeler)
Freiburg - Bayern Mnichov 0:2 (12. Müller z pen., 79. Tymoščuk)
Mönchengladbach - Wolfsburg 2:0 (11. Arango, 44. Jantschke)
Stuttgart - Augsburg 2:1 (11. Traoré, 69. Ibiševič - 44. Ku Ča-čchol)
Norimberk - Hoffenheim 4:2 (7. a 86. Kijotake, 44. Nilsson, 69. Polter - 33. Schipplock, 81. Salihovič z pen.).