Rubriky:

Německo

Fanoušek nesmí za vyříznutou penaltu na stadión a přispěje nadaci

11. prosince 2012 19:52 - Kolín nad Rýnem

Vedení bundesligové Fortuny Düsseldorf se dohodlo na mimosoudním vyrovnání se svým fanouškem, který v závěru květnové baráže proti Hertě Berlín vyřízl z trávníku penaltovou značku. Muž bude mít zakázaný přístup na stadión a přispěje nezveřejněnou částkou nadaci s přiléhavým názvem "Penalta".

 

ČTK

Bundesligový nováček v listopadu původně oznámil, že fanouška zažaluje o částku 50 000 eur (1,2 miliónu korun). Muž vběhl před koncem barážové odvety s Herthou na hřiště s dalšími příznivci Düsseldorfu, kteří se na oslavu návratu do bundesligy rozhodli získat jako suvenýr nějakou část trávníku.

Vedení Fortuny doufá, že i mírnější trest než požadovaná částka bude mít odstrašující účinek. "Není normální stříhat sítě, ničit branky, vyrývat trávník a krást rohové praporky. Doufáme, že teď je to snad každému jasné," řekl finanční šéf týmu Paul Jäger. Podle něj nejsou šéfové klubu žádní "nelidové" a nechtěli fanouška zruinovat.

Düsseldorfská nadace Elfmeter, neboli Penalta, pomáhá dětem s postižením míchy a jejím patronem je obránce Fortuny Jens Langeneke.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..