Bývalý slávista Latka začal v Düsseldorfu bundesligovou porážkou

Bývalý fotbalista pražské Slavie Martin Latka zahájil své angažmá v Düsseldorfu porážkou. Nováček německé ligy s reprezentačním stoperem v základní sestavě podlehl v 19. kole Mönchengladbachu 1:2 a v neúplné tabulce mu dál patří čtrnácté místo.

Fotbalový obránce Martin Latka s dresem bundesligového Düsseldorfu

Osmadvacetiletý hráč s jedním reprezentačním startem, který se po konci smlouvy ve Slavii minulý týden upsal Düsseldorfu na rok a půl, dnes odehrál celý zápas. Už v šesté minutě si vstřelil vlastní gól Latkův defenzivní spoluhráč Juanan, za dalších osm minut přidal druhou branku Herrmann. Za hosty sice pět minut po přestávce snížil Schahin, ale Mönchengladbach nejtěsnější náskok udržel.

Leverkusen se po bezbrankové remíze s Freiburgem vrátil na druhé místo před Dortmund. První Bayern Mnichov může svůj současný osmibodový náskok zvýšit po nedělním duelu se Stuttgartem.

Ani na lavičce hostujícího Leverkusenu nebyl reprezentační bek Michal Kadlec, přestože už se zotavil z nedávné chřipky.

Pospěch byl u výhry Mohuče

Lépe se dařilo jinému českému obránci Zdeňku Pospěchovi, jenž přispěl k výhře Mohuče 3:0 na hřišti posledního nováčka Fürthu. Dvakrát se v druhém poločase trefil nejlepší střelec hostů Szalai, jednou se prosadil Malli. Vítězný celek se posunul na páté místo.

Augsburg s Janem Morávkem v záloze doma uhrál bezbrankovou remízu se Schalke a posunul se z předposlední na šestnáctou příčku, znamenající baráž. Celek z Gelsenkirchenu se propadl na šesté místo. Ani na lavičce domácích se neobjevil další český hráč Milan Petržela.

Wolfsburg se záložníkem Janem Polákem prohrál v Hannoveru 1:2, přestože hrál od 34. minuty v početní výhodě po vyloučení obránce Pocognoliho. Domácí poslal do vedení už v třetí minutě Abdellaoue, před pauzou už v oslabení přidal druhý zásah Diouf. Za hosty sice hned v první minutě druhého poločasu snížil po několika vteřinách na hřišti Madlung, ale Hannover vedení uhájil.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:
Augsburg - Schalke 0:0
Eintracht Frankfurt - Hoffenheim 2:1 (35. Lanig, 68. Aigner - 65. Volland)
Fürth - Mohuč 0:3 (53. a 84. Szalai, 65. Malli)
Hannover - Wolfsburg 2:1 (3. Abdellaoue, 38. Diouf - 46. Madlung)
Mönchengladbach - Düsseldorf 2:1 (6. vlastní Juanan, 14. Herrmann - 50. Schahin z pen.).
Freiburg - Leverkusen 0:0