Wolfsburg - Augsburg 1:1Morávkův gól zajistil Augsburgu remízu, ale propadu nezabránil

Berlín

Po téměř dvou letech se fotbalista Jan Morávek zapsal v německé lize mezi střelce. Český záložník pomohl Augsburgu, který bojuje o záchranu, vyrovnávacím gólem k remíze 1:1 ve Wolfsburgu. Augsburg po zimní pauze ještě neprohrál a ze tří zápasů získal pět bodů.

Jan Morávek se trefil v bundeslize po necelých dvou letech.

Bayern Mnichov zvýšil po výhře 3:0 v Mohuči náskok v čele tabulky na 14 bodů. Dvěma trefami přispěl k vítězství chorvatský kanonýr Mario Mandžukič a s 14 góly se posunul na první místo mezi bundesligovými střelci. Bayern vyhrál podeváté v sezóně na soupeřově hřišti bez inkasovaného gólu, čímž stanovil nový rekord soutěže.

Pronásledovatelé vedoucího celku Leverkusen a Dortmund hrají v neděli proti sobě.

Obrana Mohuče se Zdeňkem Pospěchem odolávala až do konce prvního poločasu, kdy ji v 41. minutě překonal Thomas Müller a připsal si jedenáctou branku v sezóně. Po změně stran soupeře dvěma góly v rychlém sledu dorazil Mandžukič.

Latka se dočkal výhry

Souboj českých fotbalistů v duelu Wolfsburgu s Augsburgem začalo lépe pro domácího Jana Poláka. "Vlky" poslal do vedení v 23. minutě Brazilec Naldo. Už za dvě minuty však vyrovnal Morávek, který skóroval poprvé od sezóny 2010/11, v níž ještě oblékal dres Kaiserslauternu.

Navzdory jeho příspěvku klesl Augsburg na předposlední místo, kde vystřídal Hoffenheim, který zvítězil 2:1 nad Freiburgem. Navíc se Augsburgu přiblížil poslední Fürth, který senzačně zdolal 2:1 Schalke 04. O teprve druhé výhře Fürthu rozhodl v nastavení srbský útočník Nikola Djurdič. Schalke nepomohl ani gól zimní posily Michela Bastose z Lyonu, jenž otevřel skóre krátce po přestávce.

Bývalý slávistický zadák Martin Latka se ve svém druhém utkání na Düsseldorf dočkal vítězství. Jeho tým se vzdálil od sestupového pásma zásluhou výhry 3:1 nad Stuttgartem, ke které výrazně přispěl autor dvou branek Australan Robbie Kruse. Fortuna bodovala poprvé v novém roce. Radost českému reprezentačnímu stoperovi však zkalilo zranění v samotném závěru, kdy po střetu s útočníkem hostů Vedadem Ibiševičem utrpěl zlomeninu nosu.