Rubriky:

Německo

Příští zastávka Schalke, spekuluje se v Německu o dalším angažmá kouče Bayernu Heynckese

22. února 2013 09:50 - Mnichov/Praha

Bundesligu s Bayernem vyhraje, o tom není pochyb. Patnáctibodový náskok, který bavorský klub momentálně má na druhý Dortmund, se nedá ztratit. Ale i kdyby Jupp Heynckes vyhrál s Bayernem i Ligu mistrů, v létě na lavičce bavorského velkoklubu skončí, neboť vedení už podepsalo kontrakt s extrenérem Barcelony Pepem Guardiolou. Sedmašedesátiletý Heynckes však do důchodu odejít nemíní, takže v Německu se vehementně spekuluje, že jeho příští štací by se mohlo stát Schalke.

 

Eddie Keogh, Reuters

Loni dovedl Bayern až do finále Ligu mistrů, ovšem v domácím mnichovském chrámu v konfrontaci s Chelsea na nejcennější evropský klubový grál nedosáhl, letos má Jupp Heynckes s Bayernem ambice pochopitelně ještě vyšší. Zvláště poté, co jeho tým zvládl doslova virtuózně první osmifinálový zápas s Arsenalem.

Bayern se chce do Londýna vrátit

Však se také mnichovská klubová generalita na slavnostním banketu pořádaném při příležitosti úterního zápasu nechala slyšet, že by se chtěla do Londýna v květnu zase vrátit. A dokonce připomněla, že poslední německý úspěch na trávníku slavného Wembley je už sedmnáct let starý, neboť tam naposledy vyhrála v šestadevadesátém německá reprezentace finále mistrovství Evropy.

Nejstarší top trenéři
Giovanni Trapattoni 73 let reprezentace Irska
Alex Ferguson 71 let Manchester United
Jupp Heynckes 67 let Bayern Mnichov
Guus Hiddink 66 let Machačkala
Berti Vogts 66 let reprezentace Azerbájdžánu
Fabio Capello 66 let reprezentace Ruska
Roy Hodgson 65 let reprezentace Anglie
Ottmar Hitzfeld 64 let reprezentace Švýcarska
Luiz Felipe Scolari 64 let reprezentace Brazílie
Arsène Wenger 63 let Arsenal Londýn

Heynckesovi by však nebylo nic platné, kdyby zmiňovaný úspěch zopakoval s Bayernem ve finále Champions League, protože v létě ho v Mnichově střídá Pep Guardiola. Nebylo by to ostatně poprvé, co by Heynckes po podobném triumfu skončí. V sezóně 1997/98 vyhrál s Realem Madrid Ligu mistrů, ale ani to mu nepomohlo. Po sérii nezdarů ve španělské lize a narůstající ztrátě na Barcelonu San Bernabeu předčasně opustil.

Z Gelsenkirchenu nyní unikly informace, že vedení Schalke by Juppa Heynckese od léta rádo angažovalo. V prosinci se rozloučilo s nizozemským trenérem Huubem Stevensem a záskok Jense Kellera je považován pouze za dočasný. Heynckes zájem Schalke a kontakty s ním nepopřel.

Heynckes: Všude jsem byl šéfem já

Není bez zajímavosti, že v Schalke už jednou působil. Před deseti lety skončil s mužstvem sedmý, aby ho po nevydařeném startu do další sezóny vystřídal Ralf Ragnick. Na posledních štacích v Leverkusenu a zvláště nyní v Bayernu ovšem sedmašedesátiletý Heynckes prokázal, že se navzdory věku proměnil ve skutečně moderního trenéra, který všude vládně pevnou rukou.

Však také na nekončící dotazy, jak se vyrovnává s příchodem Guardioly, reagoval Heynckes resolutně. „Všude, kde jsem trénoval, jsem byl šéfem já a jsem jím i teď v Bayernu. Já jsem tady pořád hlavním bossem."

Pro Heynckesovo angažmá v Schalke mluví samozřejmě jeho trenérské úspěchy, ale i třeba to, že ze svého domova v Schwalmtalu poblíž Gladbachu to má na stadión Schalke jen 97 kilometrů, tedy necelou hodinu jízdy autem. A věk? Ten už teprve překážkou není, neboť trenérský doyen je na tom po fyzické stránce náramně dobře.  A že by chtěl Bayernu i Guradiolovi ukázat, co všechno ještě svede, o tom také není pochyb.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..