Frankfurt - Bayern 0:1Bayern slaví 23. ligový titul už šest kol před koncem

Berlín

Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví po třech letech zisk titulu v německé lize. Po sobotní výhře 1:0 ve Frankfurtu mají šest kol před koncem v čele nedostižný náskok 20 bodů na sesazeného šampióna Borussii Dortmund. Do rekordní klubové sbírky přidali hráči Bayernu již 23. mistrovskou trofej.

Titul je náš! Trenér Jupp Heynckes (vpředu) a jeho Bayern Mnichov slaví...

Tak brzy jako svěřenci Juppa Heynckese ještě nikdo o triumfu v bundeslize nerozhodl. Mistrovské oslavy Bayernu zařídil Bastian Schweinsteiger, který rozhodl utkání ve Frankfurtu v 53. minutě efektní patičkou. Bayern mohl otevřít skóre už v prvním poločase, ale David Alaba z penalty, nařízené za faul na Thomase Müllera, trefil tyč.

"Chtěli jsme dneska za každou cenu vyhrát a rozhodnout o titulu. Ještě ale nejsme na konci cesty, pořád před sebou máme velké cíle. Chceme dál vyhrávat a překonat ještě další rekordy," uvedl kapitán Bayernu Philipp Lahm. Mnichovský gigant vyhrál už třinácté venkovní utkání v soutěži a má za sebou sérii jedenácti výher. Během suverénní jízdy vylepšil řadu statistických rekordů a překonat může i 81 bodů Dortmundu z loňského ročníku. Nyní jich má na kontě 75.

Heynckes uznal, že Bayern vyhrál i s trochou štěstí. "Ale po skvělém výkonu s Juventusem bylo mimořádně těžké se vyburcovat," řekl s odkazem na úterní vítězství 2:0 ve čtvrtfinále Ligy mistrů. "Samozřejmě jsou to velké emoce. Po 23 letech jsem opět s Bayernem mistrem. Tenkrát ale bylo tepleji. V takovéhle zimě jsem ještě titul neslavil, ani jako hráč ani jako trenér," uvedl sedmašedesátiletý kouč, jenž dovedl Bayern k titulu i v letech 1989 a 1990. V létě ho navzdory úspěšné sezoně vystřídá Španěl Pep Guardiola.

Bayern se nyní může v klidu soustředit na další soutěže, v nichž má ještě šanci triumfovat, a sice Ligu mistrů a Německý pohár.

Borussia dala Augsburgu čtyři góly

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů je i Dortmund, který nezabránil předčasné korunovaci Bayernu ani výhrou 4:2 nad Augsburgem. Trenér Jürgen Klopp udělal před odvetou proti Málaze v sestavě sedm změn, i tak domácí hráči jasně zdolali zachraňující se bavorský celek.

Augsburg senzačně vedl 2:1 a za stavu 2:2 měl v 55. minutě velkou šanci poslat ho znovu do vedení střídající Jan Morávek. Po velké chybě Marcela Schmelzera šel sám na branku, ale v koncovce selhal.

Schalke si odvezlo z Brém tři body

Čtvrté Schalke si udržuje naděje na postup do Ligy mistrů poté, co zvítězilo na hřišti Brém 2:0. V dresu Werderu se neobjevil vinou zranění z tréninku český reprezentační obránce Theo Gebre Selassie, který bude s poraněnými vazy v kolenu chybět přibližně dva týdny. Hosté rozhodli o své výhře dvěma góly po změně stran. Nejprve se prosadil Julian Draxkler a s osmi ligovými trefami je nejlepším střelcem týmu. Konečnou podobu výsledku dal v 69. minutě Ciprian Marica.

Leverkusen v honbě za druhým místem ztratil body domácí remízou 1:1 s Wolfsburgem. V dresu hostů odehrál celý zápas záložník Jan Polák, naopak obránce Leverkusenu Michal Kadlec z lavičky náhradníků do utkání nezasáhl. Domácí vedli už od 12. minuty po trefě Andrého Schürrleho, "Vlci" ale dokázali dvacet minut před koncem vyrovnat díky přesné hlavičce Simona Kjaera.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:
Brémy - Schalke 0:2 (51. Draxler, 69. Marica),
Dortmund - Augsburg 4:2 (22. a 52. Schieber, 64. Subotič, 90.+1 Lewandowski - 43. Baier, 45. Vogt),
Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 0:1 (53. Schweinsteiger),
Leverkusen - Wolfsburg 1:1 (12. Schürrle - 70. Kjaer),
Mönchengladbach - Fürth 1:0 (74. de Jong),
18:30 Hamburk - Freiburg.