Německo

Norimberk - Mohuč 2:1

Mohuč si zkomplikovala boj o poháry, prohrála s Norimberkem

7. dubna 2013 17:25 - Norimberk

Fotbalisté Mohuče i s obráncem Zdeňkem Pospěchem prohráli v německé lize 1:2 v Norimberku a zkomplikovali si boj o evropské poháry. O výhře domácích rozhodl dvěma góly stoper Per Nilsson, jeho spoluhráč Tomáš Pekhart vydržel na hřišti 88 minut, ale neprosadil se.

Mohuč, která v šesti z předchozích sedmi duelů remizovala, mohl do vedení dostat v 28. minutě Adam Szalai, jenže nejlepší střelec týmu poslal míč z penalty vedle levé tyče. Skóre tak otevřel Nilsson, který v 54. minutě zužitkoval hlavou centr Hirošiho Kijotakeho.

Již za osm minut nicméně chytrým lobem vyrovnal Nicolai Müller, a tak vítěznou byla až druhá branka Nilssona, který se na zadní tyči uvolnil po rohu Kijotakeho. Norimberk na devátém místě ztrácí na Mohuč už jen bod a místo boje o setrvání v první lize by se mohl začít soustředit také na boj o poháry.