Bayern - Norimberk 4:0Bayern i Dortmund znemožnily své soupeře, Latkův vlastní gól připravil Düsseldorf o výhru

Mnichov

V 29. kole německé fotbalové ligy excelovali oba čerství semifinalisté Ligy mistrů. Již jistý šampión Bayern Mnichov porazil Norimberk 4:0 a pokračuje v suverénním tažení. Svěřenci trenéra Heynckese dosáhli na dvanácté ligové vítězství v řadě a nadále vedou tabulku o 20 bodů. Ještě víc se střelecky činil druhý Dortmund, na hřišti posledního Fürthu zvítězil 6:1. Naopak vlastní gól Martina Latky připravil Fortunu Düsseldorf o výhru nad Brémami. Další obránce Michal Kadlec oslavil návrat do sestavy Leverkusenu gólovou asistencí. Jeho tým ale ve šlágru 29. kola německé ligy se Schalke ztratil dvougólový náskok a remizoval 2:2.

Obránce Rafinha z Bayernu Mnichov (v červeném) prostřelil brankáře Norimberku Raphaela Schäfera.

Bayern šel v Allianz areně do vedení již v 5. minutě, kdy se z voleje po rohovém kopu prosadil obránce Boateng. Za necelou čtvrthodinu se trefil Gómez, a Bayern se tak ujal dvoubrankového vedení rychleji než v posledním domácím utkání, v němž deklasoval Hamburk 9:2.

Třetí branku přidal v 29. minutě střelou na bližší tyč Brazilec Rafinha a skóre uzavřel po změně stran Shaqiri. To už v norimberském týmu chyběl Tomáš Pekhart, který byl na konci první půle ošetřován a do druhé nenastoupil. Bayern skóroval už v 32. utkání v řadě, což je historicky třetí nejdelší série v německé lize.

Borussia nastřílela pět gólů během úvodní půle

Dortmund podobně jako bavorský lídr vedl po půlhodině už o tři góly. Vysoké výhře Borussie přihlížel také José Mourinho, trenér semifinálového soupeře v Lize mistrů Realu Madrid.

Hosté se ujali na hřišti nováčka vedení zásluhou deváté ligové branky Götzeho, za tři minuty pak přízemní centr doklepl do odkryté branky záložník Gündogan, který se pak trefil znovu ve 33. minutě. Mezi jeho dvě trefy se gólovým příspěvkem vklínil ještě Polák Blaszczykowski, který se prosadil důraznou hlavičkou na brankové čáře. Poločasové skóre uzavřel znovu Götze, Dortmund tak již po polovině zápasu vyrovnal své nejvyšší vítězství na hřištích soupeřů.

Po změně stran domácí dokázali výsledek kosmeticky upravit zásluhou záložníka Priba, poslední slovo ale měli opět hosté, když se deset minut před koncem prosadil jednadvacátou trefou Lewandowski. Nejlepší klubový střelec dal gól v jedenáctém utkání za sebou a útočí na rekord Gerda Müllera, který se podobně prosadil šestnáctkrát.

Latka si dal vlastní gól

Düsseldorf v domácím utkání remizoval s Brémami 2:2 a došlo i na souboj českých fotbalistů Martina Latky a Thea Gebre Selassieho, kteří odehráli celých 90 minut.

Fortuna Düsseldorf šla do vedení již po minutě a pětadvaceti vteřinách hry díky šesté ligové brance Reisingera. Jeho trefa byla čtvrtým nejrychlejším gólem sezóny. Brzy vyrovnal Junuzovic, ale Fortuně vrátil vedení krátce po přestávce opět Reisinger. Body se však přece jen dělily poté, co si Latka v 70. minutě vstřelil vlastní gól.

Reprezentační obránce Kadlec se vrátil do sestavy Bayeru po třech zápasech a v 58. minutě se podílel na gólu na 2:0. Gól z dalekonosného centru z přímého kopu nejprve statistici připsali jemu, po utkání však odhalili jemnou teč druhého nejlepšího střelce soutěže Stefana Kiesslinga. Ten tak zaznamenal 19. gól v sezóně a na Roberta Lewandowského z Dortmundu ztrácí tři trefy.

Hamburk i s Petrem Jiráčkem veze tři body za vítězství 2:1 z Mohuče díky dvěma trefám Korejce Son Hung-Mina. Český záložník odehrál 85 minut, v dresu domácích nastoupil na celý zápas obránce Zdeněk Pospěch.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:
Bayern Mnichov - Norimberk 4:0 (5. Boateng, 17. Gómez, 24. Rafinha, 56. Shaqiri)
Düsseldorf - Brémy 2:2 (2. a 48. Reisinger - 16. Junuzovič, 70. vlastní Latka)
Fürth - Dortmund 1:6 (71. Prib - 15. a 33. Gündogan, 12. a 45. Götze, 29. Blaszczykowski, 80. Lewandowski)
Mohuč - Hamburk 1:2 (86. Parker - 61. a 81. Son Hung-Min)
Wolfsburg - Hoffenheim 2:2 (13. Arnold, 86. Naldo - 35. Salihovič z pen., 63. Beck)
Schalke - Leverkusen 2:2 (71. Pukki, 87. Raffael z pen. - 39. Rolfes, 58. Kiessling)