Augsburg - Frankfurt 2:0Morávek pomohl Augsburgu dvěma nahrávkami k výhře

Berlín

Český záložník Jan Morávek pomohl ve 29. kole německé fotbalové ligy k vítězství Augsburgu 2:0 nad Frankfurtem dvěma gólovými přihrávkami. Podobně jako šestý Eintracht ztratil v boji o postup do Evropské ligy i sedmý Mönchengladbach, který prohrál 0:2 na hřišti Stuttgartu.

Oba góly Augsburgu zaznamenal jihokorejský středopolař Či Tong-Won. Ve 27. minutě si po přihrávce bývalého hráče Bohemians 1905 Morávka předkopl míč a překvapil brankáře střelou pravačkou z rohu pokutového území.

Šest minut poté nevyužil šanci zvýšit z penalty Jan-Ingwer Callsen-Bracker, a tak další gól padl až deset minut po přestávce. Morávek tentokrát Či Tong-Wona uvolnil pohotovou kolmicí za obranu a ten se trefil levačkou na zadní tyč.

Augsburg zvýšil své naděje na udržení, po nedělní výhře mu na šestnáctý Düsseldorf chybí tři body.

Stuttgart vyhrál doma poprvé od 8. prosince, právě včas před středečním domácím semifinále Německého poháru s Freiburgem. Za vítězstvím ho ve 29. minutě nasměroval vlastní gól stopera hostů Álvara Domíngueze a hned za šest minut triumf pečetil záložník Christian Gentner.