Mönchengladbach - Augsburg 1:0Fotbalisté Augsburgu v oslabení prohráli v Mönchengladbachu

Fotbalisté Augsburgu s Janem Morávkem v sestavě prohráli v předehrávce 30. kola bundesligy 0:1 v Mönchengladbachu a zůstali na barážové pozici. Borussia se posunula na šestou příčku, zajišťující účast v Evropské lize.

Vše podstatné se v zápase odehrálo krátce před půlhodinou hry. Obránce Augsburgu Kevin Vogt fauloval v pokutovém území domácího Peniela Mlapu, dostal červenou kartu a Borussia penaltu. Tu v 27. minutě proměnil kapitán Filip Daems a prvním gólem v sezoně rozhodl. Augsburg o deseti na vyrovnání nedosáhl, na posledních šest minut vystřídal Morávka Torsten Oehrl.

Augsburg tak nevyužil šanci bodově se dotáhnout na patnáctý Düsseldorf a zůstal na pozici, z níž se jde do baráže o účast v bundeslize. Navíc ho v případě plného bodového zisku může dostihnout předposlední Hoffenheim.