Stuttgart - Freiburg 2:1

Freiburg nevyužil zaváhání Schalke, se Stuttgartem prohrál 1:2

21. dubna 2013 17:34 - Berlín
(Aktualizováno: 21. dubna 2013 19:45)

Fotbalisté Freiburgu nevyužili zaváhání Schalke, prohráli v 30. kole německé ligy na hřišti Stuttgartu 2:1 a v tabulce zůstali pátí. Freiburg zavítal do Stuttgartu podruhé během jednoho týdne, odvezl si však stejnou prohru jako ve středečním semifinále Německého poháru.

Domácí rozhodli o výhře již v prvním poločase, kdy se během deseti minut prosadili Christian Gentner a Bosňan Vedad Ibiševič. Ten se třináctou ligovou brankou dotáhl na čtvrté místo statistik bundesligy.

V dresu hostů nastoupil i obránce Pavel Krmaš, zápas však nedohrál, poté co jej v 48. minutě vystřídal Immanuel Hohn. Freiburg dokázal v samotném závěru zásluhou Santiniho skóre zkorigovat, na bodový zisk to však hostům nestačilo a na Schalke dál ztrácí bod. Stuttgart se díky výhře posunul na desátou pozici.

Poslední Fürth oživil díky třetí výhře v sezóně teoretickou naději na záchranu v nejvyšší soutěži. O vítězství ligového nováčka na hřišti Norimberku rozhodl v 27. minutě Johannes Geis. Fürth přitom naplno bodoval naposledy 2. února na hřišti Schalke.

Norimberk, v jehož dresu odehrál celý zápas také český útočník Tomáš Pekhart, zůstal vinou porážky na dvanáctém místě, Fürth je stále poslední a na šestnácté místo zaručující barážový souboj ztrácí devět bodů.