Bayern - Freiburg 1:0Bayern Mnichov zdolal Freiburg a má bodový rekord bundesligy

Mnichov

Mistrovský Bayern Mnichov porazil v 31. kole německé fotbalové ligy Freiburg 1:0 a zaznamenal již čtrnáctou ligovou výhru v řadě. Ziskem 84 bodů překonal rok starý rekord Borussie Dortmund a na další vylepšení bundesligového maxima má ještě tři kola.

Bayern Mnichov zdolal Freiburg a má bodový rekord bundesligy.

Třetí Leverkusen s Michalem Kadlecem v základní sestavě porazil v domácím prostředí Brémy 1:0, na duel českých obránců však nedošlo. Theodor Gebre Selassie, hájící barvy Werderu, strávil utkání jen na lavičce.

Jedinou branku v utkání Bayernu s Freiburgem zařídil v 35. minutě z přímého kopu Shaqiri, jehož trefa byla jubilejní 90. brankou týmu v sezóně. K překonání klubového rekordu z ročníku 1971/72 schází bavorskému celku dvanáct zásahů. Freiburg nedokázal vyrovnat, prohrál podruhé za sebou a v tabulce zůstal pátý s jednobodovou ztrátou na Schalke.

Polák přispěl k výhře Wolfsburgu

I utkání Leverkusenu s Brémami rozhodla jediná branka. Krátce po půlhodině hry fauloval v pokutovém území hostující gólman Mielitz a penaltu proměnil střelou k pravé tyči Kiessling. Ten se 22. zásahem dotáhl do čela střelecké tabulky, které sdílí s dortmundským kanonýrem Lewandowským.

Borussia Dortmund nezaváhala na hřišti Düsseldorfu a zdolala Fortunu 2:1. Domácí, za které odehrál celý zápas Martin Latka, prohrávali od 20. minuty po Sahinově trefě, vedení žlutočerných pak zvýraznil dvacet minut před koncem zápasu Blaszczykowski. Düsseldorf již stihl dvě minuty před koncem jen snížit zásluhou Bodzeka.

Po dvanácti zápasech se tak zastavila gólová šňůra Poláka Lewandowského, který v tomto ohledu zaznamenal druhý nejlepší výkon všech dob. Gerd Müller se v sezoně 1969/70 prosadil v šestnácti po sobě jdoucích zápasech.

Na body dosáhl i Jan Polák, jehož Wolfsburg si poradil v domácím duelu s Mönchengladbachem. Český záložník odehrál celý zápas a přispěl k výhře 3:1. Na úvodní trefu domácího Arnolda ještě sedm minut po změně stran odpověděl Mlapa, Wolfsburg se pak ale zásluhou Oliče a Diega dokázal prosadit ještě dvakrát a díky výhře se posunul na desáté místo. Na pohárové příčky ztrácí pět bodů.

Fürth sestupuje

Tomáš Pekhart se v dresu Norimberku objevil v duelu s Hoffenheimem na hřišti až v závěrečných šesti minutách. Reprezentační útočník vystřídal Berkaye Dabamliho již za nepříznivého stavu 1:2, gólově se neprosadil a jeho tým prohrál potřetí za sebou. Naopak předposlednímu Hoffenheimu díky výhře scházejí na nesestupové pozice tři body.

Dařilo se Augsburgu s Janem Morávkem, který odehrál v záloze 87 minut. Zachraňující se domácí zdolali Stuttgart 3:0 a patří jim "barážová" šestnáctá pozice.

Výhra obou konkurentů v boji o záchranu zároveň odsoudila k sestupu poslední Fürth. Ten má tři kola před koncem na chvostu tabulky na nesestupové příčky nedostižnou ztrátu 12 bodů a po roce v nejvyšší soutěži bude hrát v příští sezóně opět druhou ligu.