Rubriky:

Německo

Kaiserslautern vyřadil obránce Šimůnka kvůli prohřešku z kádru

30. dubna 2013 16:16 - Kaiserslautern

Český fotbalista Jan Šimůnek byl vyřazen z kádru německého Kaiserslauternu. Třetí tým tabulky druhé německé ligy potrestal šestadvacetiletého obránce za nespecifikované neprofesionální chování.

 

Petr Horník, Právo

Šimůnek bude zatím trénovat výběrem hráčů do 23 let. "Jsme velmi zklamaní z jeho chování. Abychom byli úspěšní a naplnili naše cíle, potřebujeme hráče, kteří budou klubu oddáni na sto procent," řekl šéf Stefan Kuntz, který v úterý rozhodnutí oznámil i hráči.

Ani samotný Šimůnek nebyl sdílnější. "Teď se k tomu opravdu nechci vyjadřovat, momentálně by se to nehodilo. Minimálně tento týden budu v B týmu," uvedl pro ČTK kapitán vicemistrů světa do 20 let z roku 2007.

Podle prohlášení klubu se Šimůnek prohřešil proti pravidlům klubu před pondělním utkáním, které Kaiserslautern prohrál v Chotěbuzi 2:4. Šimůnek do duelu v Chotěbuzi už nezasáhl, předtím ale v základní sestavě odehrál šest utkání, v nichž "Rudí ďáblové" nepoznali přemožitele. Po nezdaru v Chotěbuzi neudržel nervy na uzdě Šimůnkův spoluhráč Mohamadou Idrissou, který po utkání před zapnutými kamerami slovně zaútočil na rozhodčí.

Kaiserslautern po loňském sestupu z nejvyšší soutěže bojuje o návrat do bundesligy a tři kola před koncem drží barážové třetí místo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..