Rubriky:

Německo

Fotbalový reprezentant Pilař zřejmě půjde na hostování do Freiburgu

5. června 2013 08:55 - Berlín

Fotbalový reprezentant Václav Pilař má zřejmě v bundeslize namířeno z Wolfsburgu na roční hostování do Freiburgu. V pátém týmu minulé sezóny se má rozehrát po dlouhém zranění. Podle deníku Wolfsburger Allgemeine jsou oba kluby na hostování domluveny a do konce týdne by měla být dojednána i smlouva čtyřiadvacetiletého ofenzivního záložníka v novém působišti.

 

Jan Handrejch, Právo

Kvůli operaci zkříženého vazu v koleni Pilař po letním přestupu do Wolfsburgu v uplynulé sezóně nenastoupil ani k jednomu soutěžnímu utkání. "Zdravotně je Václav v pořádku a může hrát," řekl deníku sportovní manažer "Vlků" Klaus Allofs, který se rozhodl levého záložníka uvolnit na hostování kvůli přetlaku na jeho pozici ve Wolfsburgu.

Podle hráčova agenta Jiřího Stejskala ještě není o dalším Pilařově působišti rozhodnuto. "Freiburg je nejpravděpodobnější variantou, ale nic není uzavřeno a stále jednáme. Druhou možností je Vaškovo setrvání ve Wolfsburgu a třetí variantou hostování v nejmenovaném francouzském klubu," řekl Stejskal.

Nejprve to odmítal

Pilař údajně odchod z klubu nejprve odmítal, před několika dny ale změnil názor. Kromě Freiburgu o něj podle Allofse projevily zájem také Frankfurt a Augsburg. "Freiburg ale s námi jednal už delší čas," uvedl sportovní manažer.

"Pro nás je rozhodující, že je to klub, kde (Pilař) bude moci hrát. Tým navíc bude hrát v evropských soutěžích, kde se Václav může ukázat," připomněl Allofs, že si Freiburg nečekaně vybojoval účast v Evropské lize. Po skončení minulého ročníku bundesligy z týmu však odešla řada hráčů. Podle Wolfsburger Allgemeine tak má bývalý plzeňský záložník na jihu Německa jistou základní sestavu - pokud bude zdravý.

V kádru Freiburgu se Pilař potká s českým obráncem Pavlem Krmašem, jenž v klubu hraje od roku 2007.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..