Schweinsteiger je nejlepším fotbalistou v Německu pro rok 2013

Kolín nad Rýnem

Hráči Bayernu Mnichov v čele s Bastianem Schweinsteigerem zcela opanovali novinářskou anketu magazínu Kicker o nejlepšího fotbalistu roku 2013 v Německu. Reprezentační záložník dostal 92 z 527 hlasů a vyhrál před spoluhráči Franckem Ribérym (87) a Thomasem Müllerem (85).

Německý fotbalista Bayernu Mnichov Schweinsteiger během přípravy na novou sezónu.

Trenérskou anketu jednoznačně ovládl Jupp Heynckes, jenž s Bayernem v uplynulé sezoně získal bundesligový titul, triumf v Lize mistrů i Německém poháru. Od novinářů obdržel 383 hlasů, druhý Christian Streich z Freiburgu dostal 77 hlasů a kouč Dortmundu Jürgen Klopp 19.

Dominanci Bayernu potvrdilo i další pořadí v hráčské anketě. Devět hráčů bavorského klubu se umístilo v první patnáctce, dalších pět bylo z Dortmundu, který s Bayernem prohrál ve finále Ligy mistrů. Mezi ně se vměstnal jen útočník Stefan Kiessling z Leverkusenu, který byl šestý.