Freiburg - Bayern 1:1Bayern v generálce na pražský Superpohár ztratil první body v sezóně

Freiburg

Fotbalisté Bayernu Mnichov v generálce na páteční Superpohár proti Chelsea v Praze ztratil první body v sezóně. V předehrávce 4. kola bundesligy v kombinované sestavě remizovali 1:1 ve Freiburgu.

Nicolas Höfler z Freiburgu (třetí zleva) střílí vyrovnávací gól v utkání s Bayernem Mnichov.

Právě kvůli nahuštěnému programu udělal trenér Bayernu Pep Guardiola oproti sobotnímu vítěznému duelu s Norimberkem sedm změn v sestavě. V základní jedenáctce chyběli například kapitán Philipp Lahm, špílmachr Franck Ribéry nebo Nizozemec Arjen Robben.

Nicméně i "B-tým" Bayernu se dostal do vedení jako první. O úvodní gól utkání se ve 33. minutě postaral švýcarský reprezentant Xherdan Shaqiri.

V průběhu druhého poločase poslal Guardiola na trávník Lahma i Ribéryho, ale paradoxně v silnější sestavě Bayern inkasoval. O vyrovnání týmu, který má údajně v nejbližších dnech posílit český reprezentant Vladimír Darida, se čtyři minuty před koncem řádné hrací doby zasloužil prvním bundesligovým gólem Nicolas Höfler.

Freiburg sice uhrál s jasným favoritem cennou remízu, nicméně se ziskem dvou bodů ze čtyř zápasů je čtrnáctý. Bayern se dostal po 29. ligovém utkání bez porážky za sebou do čela tabulky, ovšem o víkendu ho mohou tři týmy předstihnout.