Rubriky:

Německo

Šmicer mu předal plaketu a Ribéry se svěřoval: Jsem strašně šťastný. Za sebe, Bayern a hlavně za Guardiolu

31. srpna 2013 10:08 - Praha

Čtyřiadvacet hodin před pražským zápasem o Superpohár převzal v Monaku z rukou prezidenta UEFA Michela Platiniho cenu pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě, pak se soukromým tryskáčem přihnal Franck Ribéry do Čech a se svým Bayernem vyhrál i Superpohár. A kdyby jen to, po dramatickém duelu s Chelsea, který rozřešil až penaltový rozstřel, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hodně symbolické... Vítěz Champions League Vladimír Šmicer předával vítězi Ligy mistrů Franku Ribérymu po pražském střetnutí o prestižní Superpohár cenu pro nejlepšího hráče zápasu. Zaslouženě, protože francouzský legionář v mnichovských službách nejlepším na hřišti skutečně byl. A nejen proto, že vstřelil vyrovnávací branku...

Však také Ribéry děkoval na všechny strany. Za pamětní plaketu, za výhru a trofej, kterou si jeho Bayern z Prahy odvezl, samozřejmě ještě víc.

„Jsem skutečně velice šťastný, protože to bylo pro nás velice důležité vítězství. Štastný za sebe, za tým, za trenéra Guardiolu, pro něhož to byl hodně specifický zápas. Mezi ním a koučem Chelsea Mourinhem panuje velká rivalita," rozpovídal se Ribéry, jenž byl ve čtvrtek v Monaku vyhlášen nejlepším fotbalistou působícím v Evropě.

Ukončil nadvládu hráčů Barcy

Ve třetím ročníku novinářské ankety ukončil nadvládu hráčů Barcelony. V prvním ročníku totiž triumfoval čtyřnásobný nejlepší fotbalista světa Messi, loni uspěl jeho spoluhráč z katalánského celku Španěl Andrés Iniesta, letos převzal z rukou prvního muže evropského fotbalu Michela Platiniho jeho třicetiletý krajan Ribéry, který za sebou nechal Messiho i Ronalda.

„V minulé sezóně se nám velice dařilo a vyhráli jsme úplně všechno, a proto bylo důležité, abychom ve sbírání trofejí pokračovali dál. Pepe je pod velkým tlakem a pražské vítězství je pro něho velice důležité. Je to totiž velice dobrý trenér a všichni jsme s ním spokojeni," vysvětloval Ribéry v útrobách pražského Edenu, jak moc Bayern o zisk Superpoháru stál.

„Ostatně, jde o důležité vítězství i pro celé mužstvo, protože teď s ním budeme dál pracovat," dodával nejlepší hráč Superpoháru.

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..