Hamburk - Braunschweig 4:0Hamburk s Jiráčkem v sestavě poprvé vyhrál

Hamburk

Fotbalisté Hamburku se záložníkem Petrem Jiráčkem v základní sestavě porazili ve 4. kole německé ligy nováčka soutěže Braunschweig 4:0. Sedmadvacetiletý reprezentant, který v nové sezóně zatím odehrál jen necelých devět minut, nastoupil poprvé od úvodu zápasu a pomohl svému týmu k první výhře v novém ročníku.

Nová posila Schalke 04 Kevin Prince Boateng (uprostřed) v souboji se Stefanem Reinartzem z Bayeru Leverkusen.

Hamburk poslal do vedení v 7. minutě svou třetí ligovou trefou nizozemský reprezentant Rafael van der Vaart. Druhou branku přidal za deset minut kamerunský útočník Jacques Zoua, letní posila z Basileje, který skóroval v bundeslize poprvé.

Vítězství domácích potvrdil dvěma góly v závěrečné desetiminutovce Turek Hakan Calhanoglu. Hamburk tak po remíze a dvou porážkách poprvé získal všechny tři body. Gólman Jaroslav Drobný zůstal jen na lavičce náhradníků.

Vysokou porážku 1:4 utrpěli fotbalisté Mohuče i se Zdeňkem Pospěchem na hřišti Hannoveru. Domácí prohrávali po necelé čtvrthodině, kdy Pospěch vyslal do šance Nicolase Müllera, jenž otevřel skóre utkání a zároveň si ve čtvrtém ligovém zápase připsal již pátou trefu. Hannover ale dokázal na jeho branku reagovat a ještě do přestávky otočili stav Kamerunec Mame Diouf a Polák Artur Sobiech. Po změně stran se prosadili ještě Edgar Prib a Didier Ya Konan. Mohuč tak poprvé v sezóně nebodovala.

Celý zápas odehrál také další reprezentant Theo Gebre Selassie, jehož Werder Brémy nestačil na Mönchengladbach 1:4. Kouč hostů Robin Dutt tak stý bundesligový zápas své trenérské kariéry vítězstvím neoslavil.

První porážku v ročníku si připsala Hertha Berlín. Nováček soutěže na hřišti Wolfsburgu neskóroval a podlehl 0:2. V týmu domácích odehrál 81 minut záložník Jan Polák.

Úspěch slavil i Jan Morávek. Augsburg zásluhou trefy Kevin Vogta z 86. minuty zdolal Norimberk 1:0 a v tabulce mu patří desátá příčka. Český záložník střídal po hodině hry.

Vítězná šňůra Bayeru Leverkusen skončila po prohře 0:2 v Gelsenkirchenu. Schalke šlo do vedení po půlhodině zápasu, když hlavou tečoval do branky přímý kop Jeffersona Farfána Marco Höger. Po změně stran se Farfán proměnil ve střelce, když využil výhodu pokutového kopu a zajistil svému týmu první výhru v ligovém ročníku.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:
Hamburk - Braunschweig 4:0 (80. a 90.+1 Calhanoglu, 7. Van der Vaart, 17. Zoua)
Hannover - Mohuč 4:1 (32. Diouf, 38. Sobiech, 80. Ya Konan, 83. Prib - 13. Müller)
Mönchengladbach - Brémy 4:1 (37. Arango, 53. Raffael, 74. Kruse, 85. Herrmann - 70. vlastní Nordtveit)
Norimberk - Augsburg 0:1 (84. Vogt)
Wolfsburg - Hertha Berlín 2:0 (43. Olič, 45. Diego z pen.)
Schalke - Leverkusen 2:0 (30. Höger, 83. Farfán z pen.)