Brémy - Frankfurt 0:3Bílkem opomíjený Kadlec v Německu pálí, dvěma góly rozhodl o výhře Frankfurtu v Brémách

Berlín

Chytil střeleckou formu, ale české reprezentaci už to do Brazílie nepomůže. Bývalý kouč nároďáku Michal Bílek poslal útočníka Václava Kadlece na hřiště proti Arménii až v průběhu zápasu a v Itálii vůbec. A sotva se mladý exsparťan vrátil do bundesligy, potvrdil, že jako jeden z mála českých fotbalistů momentálně má formu... Kadlec rozhodl dvěma brankami zápas Frankfurtu v Brémách a v německé lize má bilanci jednoho gólu na zápas.

Václav Kadlec a jeho spoluhráč z Frankfurtu Stefan Aigner (16) se radují.

Eintracht zvítězil 3:0 a získal druhou výhru v sezóně. Do čela tabulky se nejméně do večerního zápasu Dortmundu posunul Bayern Mnichov, který zdolal 2:0 Hannover.

Kadlec načal své bundesligové konto v předchozím utkání s Dortmundem, kdy jeho branka nestačila při porážce 1:2 ani na bod. Dnes ve svém třetím duelu v německé lize podruhé zažil vítězství.

Proti Werderu otevřel skóre ve 14. minutě, kdy do branky zblízka tečoval ostrý centr Oczipky, který předtím předvedl pohlednou kombinaci s Inuim. Podruhé se trefil o dvacet minut později hlavou po Jungově nahrávce.

Frankfurtu nahrálo vyloučení domácího Di Santa a selhání Trappa, který z penalty netrefil branku. Kadlec odešel ze hřiště krátce po třetím gólu svého týmu, který dal do vlastní sítě brémský Prödl. Druhou půli za Werder odehrál obránce Theodor Gebre Selassie.

Bayern dlouho čekal na vedoucí gól

Mohuč s obráncem Zdeňkem Pospěchem si po třech úvodních výhrách připsala druhou porážku za sebou, když nestačila na Schalke. O jeho výhře 1:0 rozhodl svým prvním gólem od přestupu z AC Milán záložník Kevin-Prince Boateng.

Bayern čekal neobvykle dlouho na vedoucí gól, nakonec ale Hannover doma zdolal. V 51. minutě pokořil soupeřovu obranu po rychlé souhře Robbena s Kroosem útočník Mario Mandžukič, chvíli poté přidal z dorážky další gól Franck Ribéry. Brankář Manuel Neuer udržel 100. čisté konto v německé lize.

Jeden ze soupeřů Plzně ve skupině Ligy mistrů hrál pod trenérem Pepem Guardiolou v sestavě: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Boateng (68. Dante), Alaba - Lahm, Kroos (86. Kirchhoff) - Robben, Müller, Ribéry (81. Shaqiri) - Mandžukič.

Záložník Jan Morávek z Augsburgu kvůli zranění hrál až poslední půlhodinu utkání s Freiburgem, kterému také kvůli zdravotním problémům chyběla nová posila střední řady Vladimír Darida. Krátce po příchodu Morávka Augsburg vyrovnal a v nastavení díky gólové přihrávce bývalého hráče Bohemians vyhrál 2:1.

Trenér Freiburgu, nejbližšího soupeře Liberce v základní skupině Evropské ligy, Christian Streich nasadil sestavu: Baumann - Höfler (46. Höhn), Diagné, Ginter, Sorg - Schmid, Fernandes, Schuster, Coquelin - Guédé (46. Mehmedi), Freis (76. Hanke).

V čele tabulky zůstává díky výhře 6:2 nad Hamburkem stoprocentní Borussia Dortmund. Ta se v prvním poločase dostala do vedení dvěma slepenými góly letních posil okolo dvacáté minuty.

Nejprve propálil brankáře Reného Adlera z úhlu útočník Pierre-Emerick Aubameyang, vzápětí po pěkné souhře střílel z hranice pokutového území úspěšně záložník Henrik Mchitarjan. Hamburk, v jehož dresu se dostal na začátku druhého poločasu na hřiště záložník Petr Jiráček, ale dokázal krátce po pauze vyrovnat.

Borussia duel zlomila až v poslední půlhodině. V 65. minutě přidal svůj druhý gól Aubameyang, jenž se s pěti zásahy v sezoně dělí o první místo v tabulce střelců. Dva zásahy si připsal i Robert Lewandowski, jenž má na kontě o jedenu trefu méně. Mezi jeho góly se prosadil ještě Reus.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:
Augsburg - Freiburg 2:1 (46. Altintop, 89. Werner - 46. Mehmedi),
Bayern Mnichov - Hannover 2:0 (51. Mandžukič, 64. Ribéry),
Brémy - Eintracht Frankfurt 0:3 (14. a 34. Kadlec, 77. vlastní Prödl),
Leverkusen - Wolfsburg 3:1 (65. a 90. Kiessling, 24. Sam - 39. Olič),
Mohuč - Schalke 0:1 (34. Boateng),
Dortmund - Hamburk 6:2 (19. a 65. Aubameyang, 73. a 81. Lewandowski, 22. Mchitarjan, 74. Reus - 26. Lam Zhi Gin, 49. Westermann).