Bayern - Hertha 3:2Bayern porazil Herthu a dál vede bundesligu

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v 10. kole německé ligy Herthu Berlín 3:2 a dál vedou tabulku o bod před Dortmundem. Borussia zvládla derby se Schalke, tým z Gelsenkirchenu porazila na jeho hřišti 3:1.

Útočník Bayernu Mnichov Mario Mandžukič oslavuje jednu ze svých branek v zápase s Herthou Berlín.

Mistrovský Bayern po středeční drtivé výhře 5:0 nad Plzní v Lize mistrů prodloužil neporazitelnost v německé soutěži o 35. zápas. Domácí ale museli dohánět náskok nováčka soutěže, protože už ve čtvrté minutě se popáté v sezóně gólově prosadil nejlepší klubový střelec Kolumbijec Adrián Ramos.

Bayern ale dvěma brankami Maria Mandžukiče skóre otočil a třetí gól bavorského celku přidal za další tři minuty Mario Götze. Hertha už skóre pouze zkorigovala po trefě Änise Ben-Hatiry a poprvé po čtyřech utkáních vyšla bodově naprázdno.

Bayern, který se 5. listopadu představí v odvetě v Plzni, hrál pod trenérem Pepem Guardiolou v sestavě: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Boateng, Alaba - Lahm - Robben (26. Mandžukič), Schweinsteiger, Kroos (24. Götze), Ribéry - Müller (63. Martínez).

Dortmund vyhrál derby

Dortmund vedl v utkání se Schalke od 14. minuty, kdy se pošesté v sezóně prosadila letní posila ze St. Etienne, útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Domácí mohli ještě do přestávky vyrovnat, ale Kevin-Prince Boateng neproměnil pokutový kop. Brankář Roman Weidenfeller zneškodnil čtvrtou penaltu z posledních osmi, kterým v německé lize čelil.

Po přestávce pak zvýšil vedení žlutočerných Turek Nuri Sahin. Domácí se znovu dostali na dostřel zásluhou trefy Maxe Meyera, druhou ligovou výhru Dortmundu za sebou ale potvrdil čtvrt hodiny před koncem polský reprezentační záložník Jakub Blaszczykowski.

Pospěch s Polákem u výher svých týmů

Z českých fotbalistů zasáhl do zápasového programu obránce Zdeněk Pospěch, jehož Mohuč si v domácím prostředí poradila s Braunschweigem 2:0, záložník Jan Morávek byl u prohry Augsburgu na hřišti Leverkusenu 1:2. Oba odehráli celé utkání.

Jan Polák se v utkání Wolfsburgu s Brémami dostal na hřiště až v 39. minutě místo zraněného Slobodana Medojeviče a pomohl k výhře svého týmu 3:0. "Vlci" se díky vítězství bodově dotáhli na čtvrtou Herthu. V dresu soupeře zůstal jen mezi náhradníky obránce Theo Gebre Selassie.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:
Bayern Mnichov - Hertha Berlín 3:2 (30. a 51. Mandžukič, 54. Götze - 4. Ramos, 59. Ben Hatira)
Hannover - Hoffenheim 1:4 (57. Sane - 62. a 64. Firmino, 10. Salihovič z pen., 18. Herdling)
Leverkusen - Augsburg 2:1 (34. Rolfes, 83. Can - 24. Hahn)
Mohuč - Braunschweig 2:0 (8. a 68. Okazaki)
Schalke - Dortmund 1:3 (62. Meyer - 14. Aubameyang, 51. Sahin, 74. Blaszczykowski)
Wolfsburg - Brémy 3:0 (7. Arnold, 72. Olič, 89. Perišič)