Rubriky:

Německo

Naprostý nesmysl, popřel šéf Bayernu, že by se vítěz Ligy mistrů zajímal o Messiho

25. listopadu 2013 21:56 - Mnichov/Praha

Za absurditu a naprostý nesmysl označil prezident mnichovského Bayernu Karl-Heinz Rummenigge spekulace o zájmu bavorského vítěze Ligy mistrů o Lionela Messiho. Ty se objevily ve španělském tisku a odvolávaly se dokonce na kouče Pepa Guardiolu, který měl údajně vedení Bayernu navrhnout, aby začalo o argentinské hvězdě s Barcelonou jednat. „Messi je pro Barcelonu svatý a proto nevěřím, že by ho někdy prodala,“ nechal se slyšet Rummennigge v rozhovoru pro Sky90.

 

Angel Fernandez, ČTK/AP

Senzace se nekoná, vedení Bayernu odmítlo spekulace, že by vůbec uvažovalo o angažování božského Messiho. Natož aby snad začalo s Barcelonou o přestupu jednat.

Tyto informace se objevily po vystoupení hráčského agenta a poradce Francoise Gallardona na televizních obrazovkách španělské televize.

Agent spekulace přiživil

„Messi se cítí jednáním Barcelony zrazený. Na konci září se dohodl s klubem na prodloužení smlouvy, jenže vedení dohodu nedodržuje. Proto Lionel už uzavřel ústní dohodu s jiným klubem. V únoru a březnu se začne chystat přestup a po skončení sezóny z Barcelony odejde," prohlásil Francois Gallardo.

Okamžitě se tudíž začalo spekulovat o Paris SG a hlavně o mnichovském Bayernu, kde působí extrenér Katalánců Pep Guardiola.

„Absurdní na něco podobného vůbec pomýšlet. Už třeba vzhledem k přestupové částce, která je mnohonásobně vyšší, než jakou jsme Barceloně zaplatili za Javiho Martíneze," reagoval  Rummenigge na informace, že trenér Guardiola zatoužil po Messim a vedení Bayernu se chystá o jeho transferu jednat.

„Navíc vím, že prezident Barcelony Sandro Rosell by Messiho nikdy neprodal. Pro Barcelonu je totiž svatý," přidal Rummenigge další argument, proč se nikdy nepustí do přetahované o Messiho. Ten má na Nou Campu smlouvu až do roku 2018, v níž je pochopitelně i klauzule o uvolnění ve výši 250 miliónů eur.

Messiho sen - celý život v Barceloně

„Myslím, že i v Messiho zájmu je, aby zůstal v Barceloně. Je tam spokojený a její fotbal mu dokonale vyhovuje," podotkl šéf Bayernu.

Sám Messi rovněž potvrdil, že nemíní Barcelonu opustit. „Pravdou sice je, že o mě projevily zájem mnohé kluby, ale můj postoj se nezměnil.  Mým snem je hrát celý život za Barcelonu," prohlásil v předvečer zápasu Ligy mistrů s Ajaxem v rozhovoru pro nizozemský De Telegraaf.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..