Rubriky:

Německo

Fotbalista Petrák pomohl Norimberku k vytouženému vítězství

27. ledna 2014 11:41 - Berlín
(Aktualizováno: 27. ledna 2014 12:15)

Český fotbalista Ondřej Petrák pomohl Norimberku ukončit rekordní sedmnáctizápasovou sérii bez vítězství, při sobotní premiéře v německé lize prý však nervózní nebyl. Na hřiště přitom naskočil až v 55. minutě místo zraněného stopera Pera Nilssona a nakonec v úvodním jarním kole přispěl k výhře 4:0 nad Hoffenheimem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Sice nebylo úplně vyprodáno, ale byla to nádhera. Ohromný hukot od první do poslední minuty. Fanoušci si s námi užívali, že jsme konečně vyhráli," řekl k premiéře Petrák na svém webu. "Také nálada v kabině byla parádní, všichni jsme měli radost, že ta rekordní černá série skončila," dodal.

Jeho slova potvrdil i trenér Gertjan Verbeek. "Mám radost, že jsme poprvé vyhráli, protože se konečně můžu oholit," řekl nizozemský kouč, který přišel k týmu po devátém kole, kdy také slíbil, že dokud nezvítězí, nechá si růst vousy. "Musel jsem slib dodržet, i když to mohlo mít za následek, že brzo budu vypadat jako Santa Claus," přidal jednapadesátiletý kouč.

Petrák prý před nástupem na hřiště nervózní nebyl. "Ani ne, hned to ze mě na hřišti spadlo. Rozcvičovali jsme se už o přestávce, takže jsem byl v provozní teplotě, když na mě trenér ukázal, že půjdu hrát," prohlásil. "Navíc jsme v tu dobu už vedli 3:0, což mi samozřejmě premiéru ještě víc ulehčilo. A protože jsme udrželi čisté konto až do konce, snad jsem odvedl to, co se ode mě očekávalo," přidal.

Zatím bydlí na hotelu

Norimberk je v tabulce předposlední a od příček zajišťujících záchranu ho dělí tři body. "Důležitost vítězství (nad Hoffenheimem) se ukázala po utkání, kdy jsme se dozvěděli další výsledky týmů z konce tabulky, které také naplno bodovaly. Teď potřebujeme v neděli něco uhrát v Berlíně s Herthou," prohlásil Petrák.

Jednadvacetiletý fotbalista přišel do Norimberku začátkem ledna ze Slavie, kdy podepsal smlouvu do konce června 2017. Zatím však stále bydlí na hotelu. "V příštím týdnu bych se už měl stěhovat. Adam (Hloušek) a Tomáš (Pekhart) bydlí ve Fürthu, já jsem si vybral byt přímo v Norimberku, budu to z něj mít jen čtvrt hodiny do tréninkového centra," uvedl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..