Norimberk - Bayern 0:2Bayern vyhrál v Norimberku a dál vede bundesligu o třináct bodů

Berlín

Fotbalisté Bayernu Mnichov v 20. kole německé ligy zvítězili 2:0 na hřišti Norimberku a po dvanácté výhře v řadě dál vedou tabulku o 13 bodů před druhým Leverkusenem. Vítěznou branku vstřelil Chorvat Mario Mandžukič a byl to jeho dvanáctý gól v sezóně. Ještě o zásah víc má na kontě Robert Lewandowski, který pomohl dvěma góly k výhře Dortmundu 5:1 v Brémách. V čele střelecké tabulky však zůstal Kolumbijec Adrián Ramos z Herthy, který se rovněž trefil dvakrát a připsal si už 14. branku v sezóně.

Radost fotbalistů Bayernu Mnichov.

´Mandžukič otevřel skóre po osmnácti minutách hry, kdy uplatnil důraz na malém vápně a z voleje dopravil do branky centr Davida Alaby. Po změně stran se poprvé v ligové sezóně trefil obránce Philipp Lahm. Do utkání na straně domácích zasáhli všichni tři Češi, jen Ondřej Petrák odehrál celý zápas.

Devadesát minut strávil na hřišti také obránce Brém Theo Gebre Selassie, vysoké prohře s Dortmundem ale nezabránil. Vedle Lewandowského dal dva góly také Armén Henrik Mchitarjan, který se v sezóně trefil pětkrát.

Vysokou prohru musel strávit také obránce Zdeněk Pospěch v dresu Mohuče, která podlehla v duelu sousedů v tabulce 0:3 Wolfsburgu. "Vlci" rozhodli o domácí výhře až po změně stran a odpoutali se od svého soupeře na rozdíl tří bodů. Za pátým Mönchengladbachem jsou pouze vinou horšího skóre.

Po debaklu v minulém kole na hřišti Bayernu se výhry dočkal Frankfurt, za který po čtyřech vynechaných zápasech nastoupil Václav Kadlec v základní sestavě. Eintracht si poradil na domácím hřišti s nováčkem z Braunschweigu 3:0 a díky tříbodovému zisku poskočil v tabulce na 12. místo. Kadlec se do střeleckých statistik nezapsal a střídal osm minut před koncem.

Šestou prohru v řadě, a potřetí za sebou výsledkem 0:3, utrpěli fotbalisté Hamburku v domácím duelu s Herthou Berlín a zůstávají na předposledním sestupovém místě. Dvěma góly se na výhře nováčka soutěže podílel v prvním poločase Ramos. Český gólman Jaroslav Drobný, který odchytal předchozí čtyři duely, se po uzdravení Reného Adlera vrátil na lavičku náhradníků.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:
Brémy - Dortmund 1:5 (89. Aycicek - 26. a 85. Lewandowski, 41. a 62. Mchitarjan, 47. Friedrich),
Eintracht Frankfurt - Braunschweig 3:0 (7. Flum, 43. Meier, 44. Aigner),
Freiburg - Hoffenheim 1:1 (68. Schmid - 86. Modeste),
Norimberk - Bayern Mnichov 0:2 (18. Mandžukič, 49. Lahm),
Wolfsburg - Mohuč 3:0 (59. Rodríguez z pen., 66. Dost, 75. Gustavo),
Hamburk - Hertha Berlín 0:3 (23. a 38. Ramos, 15. Allagui).