Schalke - Hertha 2:0Schalke si poradilo s Herthou a v bundeslize je druhé

Gelsenkirchen

Fotbalisté Schalke porazili ve 28. kole německé ligy Herthu Berlín 2:0 a minimálně do soboty se posunuli na druhou příčku tabulky. Na stříbrné místo za mistrovský Bayern se může vrátit Borussia Dortmund v případě vítězství ve Stuttgartu.

Fotbalisté Schalke se radují s útočníkem Klaasem-Janem Huntelaarem (druhý zprava) z gólu.

Tým z Gelsenkirchenu poslal do vedení Chinedu Obasi v 16. minutě, hned minutu po přestávce pak inkasoval ligový nováček podruhé po trefě Klaase-Jana Huntelaara. Nizozemský kanonýr vstřelil už 11. gól v sezóně, třebaže většinu podzimu zmeškal kvůli zranění. Za posledních pět duelů se trefil posedmé.

Schalke se dál může pyšnit skvělou jarní bilancí. Po Huntelaarově uzdravení vyhrálo deváté z dvanácti utkání, přičemž jedinou porážku utrpělo s ligovým suverénem Bayernem, který v úterý s předstihem rekordně rychle vybojoval titul.