Rubriky:

Německo

Odsouzený Hoeness vystoupil ze Síně slávy německého sportu. Rozloučil se i s Bayernem

2. května 2014 07:26 - Mnichov

Fotbalová legenda Uli Hoeness vystoupil ze Síně slávy německého sportu. Dvaašedesátiletý mistr světa a Evropy, který byl odsouzen za daňové úniky na tři a půl roku roku do vězení, tím předešel svému možnému vyloučení. Hoeness březnový verdikt soudu přijal a odstoupil z funkce prezidenta Bayernu Mnichov.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Do Síně slávy německého sportu byli v minulých dnech přijati někdejší Hoenessovi spoluhráči Sepp Maier a Gerd Müller, takže v ní je v současnosti 80 osobností.

Hoeness, který strávil celou svou hráčskou i funkcionářskou kariéru v Bayernu, byl odsouzen za daňové úniky ve výši minimálně 27,2 miliónu eur (745 miliónů korun). V nejbližší době by měl nastoupit do vězení v Landsbergu nedaleko Mnichova.

Naznačil, že se do Bayernu vrátí

Před nástupem do vězení se oficiálně rozloučil s klubem a naznačil, že se vrátí. Na dnešním mimořádném zasedání byl potvrzen ve funkci jeho nástupce Karl Hopfner.

S klubem, v němž strávil celou svou hráčskou i funkcionářskou kariéru, se Hoeness rozloučil v emotivním projevu před zhruba tisícovkou členů. "Udělal jsem velkou chybu a ponesu za ni důsledky. A pak, až se vrátím, se rozhodně nestáhnu do ústraní," řekl.

Hoeness je přesvědčen, že němečtí mistři, kteří v úterý vypadli v semifinále Ligy mistrů s Realem Madrid, zůstanou dominantním velkoklubem i bez něj. "O klub nemám nejmenší starosti. Zanechávám ho v dobré kondici. Klub nemá žádné dluhy. Stadion je splacený a tým vyhrál ligu. Pokud bych měl namalovat nějaký obrázek tohoto klubu, byl by přesně takový, jaký je teď," dodal.

Hoeness byl členem úspěšné generace Bayernu v 70. letech a poté byl 30 let generálním ředitelem. V roce 2009 ho po Franzi Beckenbauerovi zvolili prezidentem Bayernu. "Doufám, že vás tu všechny zase uvidím při dobrém zdraví, až se vrátím a bude po všem," řekl Hoeness, jenž si od zúčastněných členů klubu vysloužil minutový aplaus.

Jeho nástupce Hopfner klub dosud řídil z funkce viceprezidenta a byl na prezidentskou roli byl jediným kandidátem. V Bayernu působí od roku 1983 a byl po desetiletí zodpovědný za jeho finance.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..