Paderborn - Mohuč 2:2Nováček z Paderbornu přišel v bundesligové premiéře o výhru až v nastavení

Fotbalisté Paderbornu ve své bundesligové premiéře remizovali s Mohučí 2:2. Nováček německé ligy ještě ve čtvrté minutě nastavení vedl, hostům ale trefou z penalty zachránil bod Korejec Ku Ča-čchol.

Záložník Ku Ča-čchol (druhý zprava) z Mohuče srovnává z penalty skóre proti Paderbornu na 2:2.

Paderborn prohrával od 33. minuty, když přímý kop Johannese Geise po odrazu od tyče vrátil do branky Šindži Okazaki. Domácí ale vzápětí dokázali odpovědět přesným zakončením Eliase Kachungy. Paderborn pak k výhře přiblížil v 87. minutě obránce Uwe Hünemeier, na jehož střelu hlavou se gólman Loris Karius natahoval marně. Nováčkovi ale dva body sebral Ku Ča-čchol, který proměněnou penaltou potrestal faul na Okazakiho.

Poslední minuty rozhodly také o výsledku souboje domácí Borussie Mönchengladbach se Stuttgartem. Hosté dlouho drželi jednobrankové vedení, které jim zajistil šest minut po změně stran Rumun Alexandru Maxim. Nakonec se však museli spokojit s bodem, když v poslední minutě přízemní střelou vyrovnal domácí Christoph Kramer.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:
Paderborn - Mohuč 2:2 (37. Kachunga, 87. Hünemeier - 33. Okazaki, 90.+4 Ku Ča-čchol z pen.)
Mönchengladbach - Stuttgart 1:1 (90. Kramer - 51. Maxim)