Freiburg - Hertha 2:2Freiburg s Daridou a Krmašem přišel v šesté nastavené minutě o výhru nad Herthou

Freiburg

Fotbalisté Freiburgu s Čechy Vladimírem Daridou a Pavlem Krmašem přišli v bundeslize v šesté nastavené minutě o vítězství nad Herthou Berlín. Předehrávka 4. kola skončila remízou 2:2 a oba týmy tak stále čekají na první výhru v sezóně.

Český fotbalista Vladimír Darida

Freiburg na vlastním stadionu dvakrát vedl, ale hosté dokázali pokaždé zareagovat díky gólům Ronnyho z trestných kopů.

Domácí poslal do vedení po půlhodině hry hlavičkou po rohu Kemp, nicméně už šest minut nato osvědčil Brazilec Ronny svou kopací techniku a precizně provedenou standardní situací srovnal. Prsty v druhé brance Freiburgu měl Darida, jenž nacentroval z pravé strany, Guedé sklepl míč na Klause a ten poslal domácí znovu do vedení.

Stav 2:1 hájil Freiburg až do nastaveného času, v němž Ronny vybojoval trestný kop. Před jeho střelou ještě přiběhl brankář Herthy Kraft poradit spoluhráčům, aby se postavili do freiburské zdi, což přineslo pro hosty kýžený efekt. Ronny trefil místo, kde se hráči rozestoupili, a tečovanou střelou vyrovnal. V úplném závěru mohl ještě strhnout vítězství na stranu domácích Krmaš, ale v dobré šanci mířil hlavou vedle.

Oba dnešní soupeři mají po čtyřech zápasech na kontě pouze dva body za remízy a mohou o víkendu klesnout na sestupové pozice.