Rubriky:

Německo

Bild rozdmýchal kauzu s Kadlecovým palcem dolů. Zakáží šéfové Frankfurtu hráčům sociální sítě?

22. září 2014 17:26 - Frankfurt/Praha

Nehrál, přesto se o frankfurtském Václavu Kadlecovi píše skoro více než o tom, jak Eintracht ve 4. kole fotbalové bundesligy nečekaně bodoval na hřišti Schalke (2:2). Znovu se ukázalo, jak ošidné mohou být sociální sítě pro uživatele. Kadlecova reakce na nich se stala terčem ostré kritiky šéfů klubu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Český útočník před sobotním zápasem naznačil na Twitteru palcem otočeným dolů, že není v základní sestavě. Stalo se tak po týmové poradě, tedy dříve než oficiálně v zápisu. Tajení sestavy do poslední možné chvíle vzalo za své. Záležitosti si povšiml i německý bulvár Bild.

„Nechápu, proč to udělal, tohle není dobré, snažíme se sestavu udržet v tajnosti," říkal sportovní ředitel Eintrachtu Bruno Hübner. Pro Kadlecovo zklamání, že se zase nevešel do základu, neměl žádné pochopení.

Z účtu později sice Kadlecova informace zmizela, ale to už se hrálo a internet nemilosrdně zařadil do paměti reakci českého reprezentanta, který nakonec celý zápas sledoval jen z lavičky náhradníků. A zjevně si přidělal problémy, takže je otázkou, jak bude rozšiřovat bilanci odehraných zápasů. V sezóně nastoupil zatím dvakrát, z toho jednou v základu, vstřelil jeden gól a zdálo se, že už by přece jen mohl hrát více než dosud. Zvláště při zranění Valdeze, jednoho z konkurentů na místo v sestavě. Těžko říci, jaké následky pro Kadlece bude mít aférka.

„Budu s ním o tom mluvit," pravil ke Kadlecově twitterové záležitosti kouč týmu Thomas Schaaf. A kdo ví, jestli nedojde na nějaký zákaz hráčům ohledně užívání sociálních sítí. „Uvažujeme o tom," dodal Hübner.

vap, Sport.cz

Co říkáte Kadlecovu tweetování v souvislosti se sestavou? Lze to považovat za prohřešek?

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..