Rubriky:

Německo

Schürrle odchází z Chelsea za 30 miliónů eur do Wolfsburgu, který opouští Olič

30. ledna 2015 17:29 - Londýn

Německý fotbalový mistr světa André Schürrle se po roce a půl v Chelsea vrací do bundesligy, kde bude hájit barvy Wolfsburgu. Po podzimu druhý tým tabulky naopak opouští zkušený chorvatský útočník Ivica Olič a míří za záchranářskými pracemi do Hamburku.

 

Profimedia.cz

Čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník či útočník Schürrle působil v Chelsea od roku 2013, ale ani titul mistra světa z Brazílie mu nepomohl na podzim do základní sestavy londýnského klubu. Ve Wolfsburgu by měl podepsat smlouvu do roku 2019. Klub za něj na Stamford Bridge pošle zhruba 30 miliónů eur (832 miliónů korun), což je rekordní částka v klubové historii.

Zatímco Schürrleho přestup ještě není definitivně zpečetěn, žádné formality už nestojí v cestě návratu Oliče do Hamburku. Pětatřicetiletý chorvatský reprezentant už v HSV působil v letech 2007 až 2009 a přestup z Wolfsburgu si sám vyžádal.

"Je to víc než transfer. Je to důležitý signál pro fanoušky a naše soupeře," uvedl sportovní šéf sestupem ohroženého Hamburku Peter Knäbel. Olič přichází do HSV za 1,5 miliónu eur a podepsal smlouvu do roku 2016 s opcí na následnou práci u mládeže.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..