Rubriky:

Německo

Patriot Loučka nechtěl paběrkovat

4. února 2015 10:00 - Praha

Osm a půl sezóny v kuse od července 2006, v součtu ještě o jednu víc, prožil fotbalový záložník Luboš Loučka v Jablonci. Severočeský klub bude na jaře usilovat o titul, rodák z Chrudimi však ambiciózní tým opustil. Trošku nečekaně zvolil v pouhých dvaatřiceti letech pro pokračování kariéry až pátou nejvyšší německou soutěž, kde bude hrát za Neugersdorf.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Je sice fakt, že Jablonec přezimuje třetí a může hrát o titul, jenže já neměl o čem přemýšlet. Nechtěl jsem jen sedět na lavičce, naskakovat jen minimálně do zápasů nebo k nim vůbec nejezdit. A přesně takový osud by mě nejspíš čekal," vysvětluje Loučka, proč se rozhodl pro změnu.

„Ve středové řadě je Hübschman, vedle něj nastupoval Rossi a v zimě ještě přišel Greguš. Trenér se mnou nepočítal, nebylo co řešit," krčí rameny Loučka. Jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý přitakává, že pozice dlouholeté stálice byla pro další měsíce složitá: „Po letním příchodu Hübschmana se dostal do těžké situace, která se příchodem Greguše ještě zkomplikovala. Konkurence je obrovská."

Loučka hraje se Štajnerem a Nezmarem

Šilhavý však věren své pověsti jednal otevřeně. „Luboš odvedl pro Jablonec obrovské služby. Jeho pozici jsme upřímně probrali. Půl roku prakticky nehrál, a tak se rozhodl pro změnu," vykládá trenér

Loučka, jenž odehrál 268 zápasů v nejvyšší soutěži, měl nabídky z jiných českých prvoligových klubů, údajně o něj usiloval i Slovan Bratislava. Proč zvolil nižší německou soutěž? „Udělal jsem, co jsem chtěl. Jsem v Neugersdorfu spokojený. Hraju s Jirkou Štajnerem, Janem Nezmarem a dalšími českými kluky," vysvětluje.

„Díky Jablonci jsem poznal fungování předního klubu. Poznal jsem řadu dobrých hráčů, spoustu kamarádů. Nikdy na to nezapomenu," ohlíží se zpět Loučka.

ram, eš, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..