Schalke - Mönchengladbach 1:0Schalke s pevnou obranou vyhrálo i bez střelce Huntelaara

Gelsenkirchen

Fotbalisté Schalke v předehrávce 20. kola německé ligy porazili Mönchengladbach 1:0 a v tabulce se dostali před něj na třetí místo, zaručující přímý postup do Ligy mistrů. Rozhodující gól dal už v 10. minutě Tranquillo Barnetta.

Schalke nastoupilo bez klíčového útočníka Klaase Jana Huntelaara, který si odpykává disciplinární trest. I bez něj si však dokázalo poradit. Kevin-Prince Boateng poslal z pravé strany před branku centr, brankář Yann Sommer zaváhal při vybíhání a Barnetta svého švýcarského krajana chladnokrevně překonal.

Mönchengladbach měl po většinu utkání územní převahu, ale nedokázal z ní vytěžit větší šanci a překonat kompaktní obranu domácích. Naopak ještě do poločasu mohl zvýšit Joël Matip, ale po rohu hlavičkoval nad.

Hosté z územní převahy v podobě 65% držení míče nic nevytěžili ani v druhé půli. Postupně jejich tlak upadal a Schalke si bez potíží hlídalo těsný náskok.