Stuttgart - Dortmund 2:3Dortmund vyhrál poprvé v sezóně třikrát za sebou

Stuttgart

Fotbalisté Dortmundu zvítězili v předehrávce 22. kola německé bundesligy 3:2 na hřišti posledního Stuttgartu a poprvé v sezoně se jim podařilo vyhrát třikrát za sebou. Borussia se díky tomu v tabulce posunula před zbývajícími víkendovými zápasy na desáté místo, Stuttgart naopak po třetí prohře v řadě zůstal na dně tabulky s tříbodovým odstupem za Herthou a Freiburgem.

Hosty poslal do vedení v 25. minutě Aubameyang, na jehož trefu zareagoval o sedm minut později z penalty Klein. Do kabin však šla s vedením Borussia, jejíž druhý gól vstřelil po průniku v 39. minutě Gündogan.

Náskok Dortmundu zvýšil v 89. minutě po chybě domácí obrany Reus, gól Niedermayera v první nastavené minutě už pouze zkorigoval skóre. Za poražený Stuttgart hrál do 72. minuty Adam Hloušek.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:
Stuttgart - Dortmund 2:3 (32. Klein z pen., 90.+1 Niedermeier - 25. Aubameyang, 39. Gündogan, 89. Reus).