Dost je v bundeslize nejefektivnější, gól dal každých 63 minut

Nizozemský útočník Wolfsburgu Bas Dost se stal historicky nejefektivnějším kanonýrem německé ligy v rámci jedné sezóny. Pětadvacetiletý fotbalista za 819 odehraných minut v tomto ročníku dal 13 gólů, což znamená, že se trefil každých 63 minut.

Útočník Wolfsburgu Bas Dost.

Dost v posledních týdnech nabral mimořádnou střeleckou formu. Od lednového začátku druhé části bundesligy nastřílel v šesti zápasech jedenáct branek, dvakrát se prosadil i v nedělním divokém utkání s Brémami (5:3). Wolfsburg se i díky bývalému útočníkovi Heerenveenu drží na druhém místě tabulky za Bayernem Mnichov.

Dosud byl v Německu nejefektivnější Peruánec Claudio Pizarro, který v minulém ročníku za Bayern převážně jako náhradník skóroval jednou za 68 minut a připsal si deset zásahů. V sezóně 2008/09 zase jiný útočník Wolfsburgu Brazilec Grafite mířil přesně každých 74 minut a zaznamenal 28 gólů.