Freiburg - Kolín nad Rýnem 2:1Darida mužem zápasu Německého poháru. Vstřelil gól a neproměnil penaltu

Český reprezentant Vladimír Darida pomohl fotbalistům Freiburgu do čtvrtfinále Německého poháru. V úterním osmifinále s Kolínem nad Rýnem přispěl čtyřiadvacetiletý záložník druhou brankou k výhře 2:1, ve druhém poločase ale nedal penaltu.

Záložník Freiburgu Vladimír Darida se raduje z gólu, který vstřelil Kolínu nad Rýnem.

Darida zaznamenal sedmou branku v sezóně, ale v poháru se trefil poprvé. Pět gólů přitom vstřelil z pokutových kopů, dnes však pověst specialisty nepotvrdil. Penaltu neproměnil bývalý hráč Viktorie Plzeň teprve podruhé, jednou už selhal v lize.

Do čtvrtfinále také prošla Borussia Dortmund, která si poradila 2:0 s Drážďanami. Stejným výsledkem si postup zajistil také Hoffenheim v souboji s Aalenem a Leverkusen, jenž však uspěl proti Kaiserslauternu až po prodloužení.