Wolfsburg - Freiburg 3:0Wolfsburg proti Freiburgu potvrdil roli favorita

Berlín

Fotbalisté Wolfsburgu porazili v německé lize Freiburg 3:0 a z druhého místa ztrácejí na Bayern Mnichov 11 bodů. Za poražený tým odehrál první poločas český záložník Vladimír Darida.

Fotbalisté Wolfsburgu se radují z branky, kterou vstřelili Freiburgu.

Vlci byli od začátku aktivnějším týmem a tlak přetavili ve vedoucí gól v 19. minutě. Po nepřesvědčivém obranném zákroku se k míči dostal De Bruyne a v tomto týdnu se trefil už potřetí: dva góly vstřelil ve čtvrtečním duelu osmifinále Evropské ligy proti Interu Milán.

V závěru úvodního dějství se osmělili i hosté, své příležitosti ale nevyužili. V druhém poločase Wolfsburg pojistil náskok a u obou branek byl De Bruyne. Nejprve ho ve vápně fauloval brankář Bürki a Rodriguez penaltu s přehledem proměnil, na konečných 3:0 pak upravil po De Bruyneho přesném pasu Arnold.

Freiburg potřetí za sebou prohrál a stále mu patří sestupová sedmnáctá pozice. Obránce Pavel Krmaš do duelu nezasáhl.

Za Wolfsburg se zařadil Mönchengladbach, který si poradil s Hannoverem poměrem 2:0. Hrdinou zápasu se stal Herrmann, jenž vstřelil oba góly a v klubové tabulce střelců se s osmi brankami posunul do čela. Na Vlky však jeho tým ztrácí devět bodů.