Rubriky:

Německo

Spahič v Leverkusenu po incidentu s ochrankou skončil

12. dubna 2015 11:58 - Leverkusen
(Aktualizováno: 12. dubna 2015 15:35)

Obránce Emir Spahič kvůli rvačce s ochrankou po čtvrtfinále Německého poháru v Leverkusenu skončil. Německý klub s ním s okamžitou platností ukončil smlouvu, podle které měl čtyřiatřicetiletý fotbalista v Bayeru hrát do června 2016.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

"Emir je skvělý fotbalista, ale poslední události nám nedaly na výběr," uvedl výkonný ředitel Leverkusenu Michael Schade v prohlášení na klubovém webu.

Spahič se s členem klubové ochranky popral po středečním čtvrtfinále poháru s Bayernem Mnichov (0:0, na penalty 3:5) údajně kvůli tomu, že odmítl vpustit jeho kamarády do prostoru hráčských šaten. Incident byl zachycen na videu a zabývat se jím začalo i státní zastupitelství.

A právě na výsledky policejního vyšetřování chtěl Bayer původně počkat. "Když jsme ale viděli videozáznam, byli jsme v šoku a naštvaní. Nemohli jsme proto čekat, museli jsme okamžitě jednat," řekl Schade. "S Emirem jsme si proto sedli a našli řešení," dodal.

Spahič se za násilný výstup omluvil. "Je mi to líto. Vím, že jsem klubu způsobil velké problémy," uvedl bývalý hráč Sevilly, Machačkaly nebo Lokomotivu Moskva.

Člen ochranky při potyčce přišel o několik zubů a hráči Leverkusenu mu věnovali sobotní ligové vítězství nad Mohučí. "Celý tým mu přeje, ať se brzy uzdraví, protože i on je členem klubu," prohlásil kapitán Simon Rolfes.

Spahičův konec naznačil v televizním rozhovoru pro ZDF po utkání i trenér Roger Schmidt. "Jeho návrat do týmu je přinejmenším diskutabilní," řekl na adresu fotbalisty z Bosny a Hercegoviny, který nemá disciplinární problémy poprvé. Před dvěma lety se dostal do konfliktu s mluvčím Leverkusenu a před rokem dostal pokutu 15 tisíc eur za to, že soupeři ukázal prostředníček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..