Rubriky:

Německo

Startuje bundesliga. Prosadí se Darida nebo novic Kadeřábek? A co Jiráček?

14. srpna 2015 15:45 - Berlín

Deset českých fotbalistů je na soupiskách osmnácti bundesligových týmů. V Hamburku a Stuttgartu dokonce dva. Nováčky jsou reprezentační pravý obránce Pavel Kadeřábek, který přišel do Hoffenheimu ze Sparty, a letní přestupová "bomba" Jan Kliment, jenž upoutal skauty Stuttgartu na domácím evropském šampionátu jednadvacítek.

 

Profimedia.cz

Do nejvyšší německé soutěže se vrátili dva útočníci. Václav Kadlec z hostování ve Spartě, jeho letní přípravu však zbrzdilo zranění kotníku. Tomáš Pekhart postoupil z druhé bundesligy s Ingolstadtem, který je považován za outsidera soutěže.

Vladimír Darida v létě změnil dres. Ze sestoupivšího Freiburgu přestoupil do ambiciózní Herthy Berlín. Jan Morávek, kdysi velký talent, minulou sezónu promarodil a doufá, že v té nadcházející si v dresu Augsburgu opět zahraje. Podivný osud potkal Petra Jiráčka. Koncem července mu dal Hamburk najevo, že s ním nepočítá, ovšem zařadil ho na soupisku.

Veteránem mezi krajánky je gólman Jaroslav Drobný, který hrával za Bochum, Hertu a pátým rokem už je v Hamburku. Nyní tak je nejdéle sloužícím českým fotbalistou v bundeslize poté, co ji na začátku léta opustil po osmi letech Pavel Krmaš.

Že soutěž je to náročná, poznal už během přípravy jeden z debutantů. „Ze začátku to byl šok, tahal jsem nohy po dvou trénincích, byly hrozně náročné. Pak jsme hráli přátelák. Tady se hrají v daleko vyšším tempu než u nás," přiznal bek Kadeřábek, jenž nově obléká dres Hoffenheimu.

Pak si navíc natáhl stehenní sval. „Stihl jsem aspoň závěr přípravy. Věřím, že si místo v základní sestavě vybojuju, i když je to tu fakt tvrdé. Přestup je ale dalším krokem výš v kariéře, i když ve Spartě jsem byl spokojený," podotkl Kadeřábek.

Češi v bundeslize:
Vladimír DARIDA záložník,Hertha Berlín
Jaroslav DROBNÝ brankář, Hamburk SV
Theodor GEBRE SELASSIE obránce, Werder Brémy
Adam HLOUŠEK obránce, VfB Stuttgart
Petr JIRÁČEK záložník, Hamburk SV
Pavel KADEŘÁBEK obránce, Hoffenheim
Václav KADLEC útočník, Eintracht Frankfurt
Jan KLIMENT útočník, VfB Stuttgart
Jan MORÁVEK záložník, Augsburg
Tomáš PEKHART útočník, Ingolstadt
Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..