Hertha - Brémy 1:1Souboj Daridy s Gebre Selassiem v německé lize dopadl smírně

Souboj českých fotbalových reprezentantů Vladimíra Daridy s Theodorem Gebre Selassiem v německé lize dopadl smírně. Hertha Berlín s Daridou v záloze v domácí předehrávce druhého kola remizovala s Brémami 1:1.

Theodor Gebre Selassie (vlevo) z Brém odkopává míč před Genkim Haragučim z berlínské Herthy.

Hertha se ujala vedení už v páté minutě, kdy se k odraženému míči dostal záložník Stocker a pohotově zakončil. Za dvacet minut ale srovnala letní ofenzivní posila z Kolína nad Rýnem Ujah, která se také dobře zorientovala v šestnáctce. Hráči Brém ve druhém poločase během šedesáti vteřin dvakrát trefili brankovou konstrukci, ale stav už se nezměnil.

Berlínský tým sice nezopakoval úvodní vítězství 1:0 nad Augsburgem, přesto se čtyřmi body alespoň do soboty poskočil do čela tabulky. Werder po vysoké porážce 0:3 se Schalke poprvé v bundeslize bodoval.