Rubriky:

Německo

Kadeřábek má s Hoffenheimem jediný bod, ale nepanikaří

23. září 2015 16:32 - Hoffenheim

Pravý obránce Pavel Kadeřábek prožívá s bundesligovým Hoffenheimem těžké období. Ambiciózní tým má na kontě jediný bod a pohybuje se těsně nad pásmem sestupu. Ze Sparty a české fotbalové ligy je český obránce zvyklý hrát o titul. Teď musí mnohem víc bránit. Přestupu však český reprezentant rozhodně nelituje.

 

Profimedia.cz

„Je to nezvyk. Ve Spartě jsem hrál o titul. Cokoliv kromě něj byl vlastně neúspěch. Drtivou většinu zápasů jsme vyhráli. Když jsem šel do Německa, nepočítal jsem, že budeme všechno vyhrávat, ale ani s tím, že budeme mít po pěti kolech jeden bod. Tohle je přeci jenom i pro mne nečekaně nová situace. Takový je ale fotbalový život. Rozhodně z toho nejsme nadšení, ale žádná panika v klubu také není. Pořád zbývá spousta zápasů, abychom s tím něco udělali. Potřebujeme sbírat body a posouvat se tabulkou," řekl v rozhovoru pro Sport.cz a Právo.

Za chybu přijde gólový trest

Doma byl králem, v bundeslize je jedním z mnoha bojovníků. Přestupu však nelituje. „Vůbec ne! Přestoupit jsem chtěl. Získávám cenné zkušenosti a cítím, že se posouvám výš. To je pro mne velice cenné," pravil rozhodně s tím, že kvalita bundesligy je mnohem výš než ta Synot ligy. „Mohu to přirovnat k zápasům, kdy jsme hráli se Spartou evropské poháry se silnými soupeři. Tady totiž žádný lehký není. O víkendu jsme hráli s Mohučí, která nepatří určitě k absolutní špičce, ale i oni byli výborně připravení. S fyzičkou jsem nikdy neměl problémy, ale bundesliga je hodně rychlá a takticky na vysoké úrovni. Musíte hrát naplno a se stoprocentní koncentrací. Každou chybu soupeř gólově trestá," nabídl srovnání.

Jeho výpady podél postranní čáry v české nejvyšší soutěži a reprezentaci mají fanoušci v živé paměti. V Německu se k nim už tak často nedostane. „Dřív jsem hlavně bránil, proti týmům, jako je Bayern to ani jinak nešlo. Také jsem si zvykal, takže jsem v první řadě nechtěl jako obránce udělat chybu v defenzívě. Teď už si dopředu troufám víc. Třeba zápas s Brémami mi docela vyšel, i když jsme prohráli, ale pár dobrých výpadů už jsem měl. Pochopitelně jich není tolik jako ve Spartě. V bundeslize proti sobě mám extra rychlé hráče, které si musím pohlídat. Výpady dopředu jsou bonus navíc," přiznal Kadeřábek.

Ideální scénář: porazit Dortmund

Zajímavý je jeho pohled na příčiny porážek Hoffenheimu. „Zatím jsme skoro v každém zápase vedli, což nám spíš uškodilo. Začali jsme se bát o výsledek. Asi by to chtělo dát gól později. Navíc nemáme štěstí. Zatímco my spoustu šancí zahodíme, soupeř je promění," litoval. V týmu už si našel parťáka, i když trenér záložníky hodně točí. „Vzhledem k výsledkům se hráči přede mnou hodně střídají. Nejčastěji přede mnou hraje Kevin Volland, s tím si asi rozumím nejvíc," řekl o kapitánovi německé jednadvacítky a nyní už i hráči áčka.

Zatímco v Česku je zvykem vyříkat si problémy v hospodě, v Hoffenheimu tomu tak není. „Řekneme si všechno většinou už v kabině. Tam samozřejmě vládne němčina. Docela ji už ovládám. Pochopím, co se po mně chce, někdy je těžší odpovědět. Ale vždycky se domluvíme," konstatoval.

Kromě Bayernu procházejí němečtí účastníci Ligy mistrů zvláštními periodami. Loni ji hrál Dortmund a bojoval doma o záchranu. Letos podobný osud potkal Mönchengladbach, který je v po pěti kolech v bundeslize bez bodu a poslední v tabulce. „Je to zvláštní a svědčí to o kvalitě a vyrovnanosti bundesligy. Mönchengladbach nezachytil začátek a je v problémech. Má ale tým na to, aby se vyšplhal výš. Dortmund už zase hraje fantasticky a vede tabulku. Tuto středu s ním hrajeme. Ideální scénář by pro nás byl, kdybychom ho porazili a právě na něm se chytili," přál si Kadeřábek.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..