Hannover - Hertha 1:3Darida pomohl k hattricku Kalouovi. A Hertě k výhře

Fotbalisté Herthy vyhráli v předehrávce 12. bundesligového kola díky hattricku Salomona Kaloua 3:1 v Hannoveru a jsou čtvrtí v tabulce. Na jeden z gólů hvězdě zápasu nahrál český reprezentant Vladimír Darida.

Kalou, bývalý útočník Chelsea a Lille, zahájil cestu za svým prvním bundesligovým hattrickem v 33. minutě. Podruhé se trefil po rychlém brejku po hodině hry, kdy ho do sóla chytrým obloučkem vyslal český záložník Darida.

Domácím svitla naděje po proměněné penaltě Japonce Hirošiho Kijotakeho ze 70. minuty, ale tři minuty před vypršením řádné hrací doby pečetil skóre také ze značky pokutového kopu Kalou. Hannover zůstal v tabulce čtrnáctý.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:
Hannover - Hertha Berlín 1:3 (70. Kijotake z pen. - 33., 60. a 87. z pen. Kalou)