Hertha - Hoffenheim 1:0Hertha je po výhře nad Hoffenheimem opět čtvrtá

Fotbalisté Herthy Berlín zvítězili po vlastní brance Eugena Polanského v 13. kole německé ligy nad Hoffenheimem 1:0 a vrátili se na čtvrté místo. Na český souboj nedošlo. Zatímco Vladimír Darida odehrál za vítěze celý zápas, Pavel Kadeřábek se nedostal ani na lavičku Hoffenheimu.

První poločas se v Berlíně odehrál za hustého sněžení. A zajímavý fotbal fanoušky rozhodně nezahřál, neboť do přestávky viděli jen tři střely na branku, což bylo nejméně ze všech zápasů v dosavadním průběhu sezony. Padl však rozhodující gól, po půlhodině Plattenhardtův přímý kop tečoval do vlastní branky Polanski.

Největší šanci na vyrovnání měl v druhém poločase Bičakčič, ale jeho hlavička šla vedle. Hoffenheim zůstává s osmi body poslední v tabulce.