Schalke - Hannover 3:1Schalke po pěti zápasech vyhrálo

Gelsenkirchen

Po pěti zápasech bez vítězství fotbalisté Schalke 04 v německé lize porazili Hannover 3:1. Před víkendovými zápasy 15. kola se v tabulce dostali na čtvrté místo.

Schalke poslal do vedení v 51. minutě z penalty Johannes Geis, který se vrátil do sestavy po pětizápasovém trestu za brutální faul na Andrého Hahna z Mönchengladbachu. Na 2:0 zvýšil Klaas-Jan Huntelaar, který je s pěti trefami nejlepším střelcem týmu v tomto ročníku. Hostům se povedlo snížit, ale v 82. minutě Franco di Santo zpečetil první bundesligové vítězství po sedmi týdnech.

Během nich se svěřenci trenéra Andrého Breitenreitera dvakrát utkali v Evropské lize s pražskou Spartou a oba zápasy skončily remízou.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:
Schalke - Hannover 3:1 (51. Geis z pen., 73. Huntelaar, 82. Di Santo - 81. Saint-Maxime)