Rubriky:

Německo

Šéf Bayernu se ozval: Změňte nasazování v Lize mistrů, zvýhodněte velké týmy

19. března 2016 12:58 - Mnichov/Praha

Jeho Bayern se sice po nervy drásajícím thrilleru s Juventusem do čtvrtfinále Champions League dostal, jenže Stará dáma co by loňský finalista předčasně skončila. Odvetná partie mohla ale docela klidně dopadnout i opačně, poroto se i prezident mnichovského klubu Karl-Heinz Rummenigge ozval. „Změňte systém nasazování ve vyřazovací části Ligy mistrů, udržte velké týmy od sebe tak dlouho, jak jen to bude možné,“ obrátil se Rummenigge na UEFA.

 

Giorgio Perottino, Reuters

Potkat se s Juventusem už v osmifinále Ligy mistrů je smůla. Natož pak narazit třeba na Barcelonu. Takový Arsenal, stejně jako před ním Manchester City by o tom mohl vyprávět své...

„Nelíbí se mi, že ve vyřazovací části vše závisí na štěstí a ruce osudu," vykládal Rummenigge novinářům poté, co se jeho Bayern dostal v prodloužení přes Juventus mezi osm posledních v Lize mistrů.

„Nelíbí se mi to tuplem poté, co jsem viděl v první vyřazovací fázi zápasy, kdy jsem byl blízko tomu, abych televizi prostě vypnul," narážel třeba na nudné partie v podání Kyjeva, ale i třeba madridského Atlétika s Eindhovenem nebo Gentu s Wolfsburgem.

„A pak vidím velký tým, jakým je Juventus, velký výkon, který v Mnichově podal a musím se smířit s tím, že loňský finalista Ligy mistrů skončí už v osmifinále," připomínal Rummenigge protiklady letošního ročníku.

„Proto jsem otrávený tím, jakou roli hraje štěstí a osud. Podle mého je to nepřijatelná a UEFA by měla nasazování velkých celků změnit a zvýhodnit je," apeluje šéf Bayernu na evropskou generalitu.

UEFA přitom už jeden krok podnikla. V Lize mistrů se v osmifinále nemohou potkat mužstva, která vyhrála základní skupinu, a je rovněž vyloučeno, aby na sebe narazily celky z jedné země. Podle Rummeniggeho je to však málo a měl by následovat další krok.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..