Rubriky:

Německo

Průšvihář Fenin opět u soudu! Po Němcích požaduje tučný balík

1. dubna 2016 16:39 - Saská Kamenice

Někdejší talent českého fotbalu Martin Fenin, který má v posledních letech nálepku problémového hráče, žaluje svůj bývalý klub Chemnitzer FC. V Saské Kamenici s ním funkcionáři na konci loňského roku rozvázali kontrakt, protože nedorazil na charitativní večírek. Osmadvacetiletý útočník nyní trénuje s druholigovým Ústím nad Labem, hrát za něj ale nemůže.

 

Jan Handrejch, Právo

Jak informoval server listu Bild, teplický odchovanec se měl v březnu zapojit do tréninku ve skupině hráčů, s kterými již Chemnitzer FC nepočítá. Fenin tak neučinil, naopak v polovině března dal klub k soudu kvůli předčasnému ukončení smlouvy, které údajně přišlo bez předchozího upozornění.

Kontrakt měl v Saské Kamenici údajně až do léta 2017, takže nyní požaduje odstupné v řádu statisíců korun. Feninova měsíční gáže totiž přesahuje dva tisíce eur (přes 50 tisíc korun). „Soudní proces stále probíhá, takže se k tomu nebudeme vyjadřovat," prohlásil sportovní ředitel CFC Stephan Beutel.

Fenin odešel před osmi lety z Teplic do Frankfurtu za částku přesahující 100 miliónů korun. V premiéře za Eintracht vstřelil hattrick, pak se ale začal více věnovat mimofotbalovému dění a s jeho kariérou to šlo z kopce.

Během angažmá za Chotěbuz měl deprese, problémy s alkoholem a dokonce vypadl z okna. Nevyšly ani následné pokusy o restart v Teplicích, Slavii či francouzském Istres. Na podzim Fenin odkopal za Chemnitzer FC jen 68 minut a v současné době trénuje s Ústím nad Labem. Hrát za něj ale nemůže, dokud se nevyřeší jeho kauza v Německu.

Aprílový žert ze Znojma

V pátek se dokonce objevily informace, že jej čerstvě získalo do svých řad druholigové Znojmo, nicméně manažer klubu Michal Bělák pro Sport.cz potvrdil, že jde o aprílový žert.

Do Ústí nad Labem však žertík z jihu Moravy ještě nestihl dorazit. „O tom, že by Martin šel do Znojma, nic nevím. S Martinem jsem mluvil ve čtvrtek, kdy ještě trénoval v Ústí. A měl tam trénovat i v pátek. Jeho záležitost s ukončením angažmá v Chemnitzu údajně není vyřešená. Dával zprávu, že se spojuje se svým právníkem, který řeší jeho vyvázání z Chemnitzu. A že až k tomu dojde, budeme se bavit o jeho působení v Ústí," prozradil výkonný ředitel ústeckého klubu Petr Heidenreich pro Sport.cz v pátek v podvečer.

„Jestli to (angažmá ve Znojmě) není spíše aprílový žert? Pokud ne, bylo by to pro mě velké překvapení," uhodl správně Heidenreich, jenž Fenina velmi dobře zná z angažmá v Teplicích.

jis, eš, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..