Mönchengladbach - Hertha 5:0

Mönchengladbach rozstřílel Herthu a je čtvrtý

3. dubna 2016 17:22 - Berlín
(Aktualizováno: 3. dubna 2016 20:00)

Fotbalisté Mönchengladbachu zvítězili v 28. kole německé ligy nad Herthou Berlín 5:0, v tabulce poskočili ze sedmého na čtvrté místo a dnešnímu soupeři se přiblížili na rozdíl tří bodů. Reprezentační záložník Vladimír Darida odehrál za poražený tým 63 minut.

Ralph Orlowski, Reuters

Skóre domácí otevřeli ve 14. minutě, když brankář Jarstein špatně rozehrál, k míči se dostal Dahoud a po jeho přihrávce se prosadil Hazard. Zatímco v prvním poločase nebyla převaha domácích tak jednoznačná, po změně stran hřiště ovládli a potvrdilo se, že Hertě se nedaří otáčet zápasy, v nichž po úvodní pětačtyřicetiminutovce prohrává. Berlínskému celku se to nepovedlo v 25 duelech po sobě.

V poslední půlhodině skórovali Hahn, znovu Hazard a střídající hráči Herrmann a Traoré. Hosté nevstřelili ani čestný gól a Mönchengladbach tak udržel počtvrté v řadě čisté konto na domácím hřišti.

Hoffenheim nedosáhl na třetí výhru za sebou, alespoň bod za remízu 1:1 s Kolínem nad Rýnem mu navíc zachránil až v nastavení Volland. Na sestupové pozice tak má pouze jeden bod k dobru. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál za Hoffenheim 79 minut.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:
Mönchengladbach - Hertha Berlín 5:0 (14. a 80. Hazard, 60. Hahn, 76. Herrmann, 85. Traoré),
Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 1:1 (90.+1 Volland - 69. Zoller)

Časová osa: Německo